Pyszne zmiany w Pli Pla Plo

sobota 31 sierpnia 2019
 • W Pli Pla Plo Cafe można zjeść domowej roboty ciasta i napić się dobrej kawy (fot. mat. bistro)
  W Pli Pla Plo Cafe można zjeść domowej roboty ciasta i napić się dobrej kawy (fot. mat. bistro)
 • W nowym menu bistro pojawiły się m.in. burgery ze 100-proc. wołowiny (fot. mat. Pli Pla Plo)
  W nowym menu bistro pojawiły się m.in. burgery ze 100-proc. wołowiny (fot. mat. Pli Pla Plo)
 • Dużą artakcją tego miejsca jest odrębna sala zabaw dla dzieci (fot. mat. Pli Pla Plo)
  Dużą artakcją tego miejsca jest odrębna sala zabaw dla dzieci (fot. mat. Pli Pla Plo)
 • Pli Pla Plo mieści się na Placu Pod Lipami w Katowicach-Giszowcu (fot. mat. bistro)
  Pli Pla Plo mieści się na Placu Pod Lipami w Katowicach-Giszowcu (fot. mat. bistro)
 • Bistro czynne jest codziennie w godz. 12-20 (fot. mat. Pli Pla Plo)
  Bistro czynne jest codziennie w godz. 12-20 (fot. mat. Pli Pla Plo)
O Pli Pla Plo Cafe pisaliśmy jakiś czas temu. To klimatyczne, rodzinne miejsce, w którym można miło spędzić czas, dobrze zjeść, napić się kawy, obserwując brykającą w pokoju zabaw pociechę. Ostatnio bistro zaserwowało nam kilka zmian, o których warto wspomnieć.

Pli Pla Plo Cafe położone jest w malowniczym miejscu na Placu Pod Lipami 9, w bezpośrednim sąsiedztwie parku. To bistro o rodzinnym charakterze – właścicielka pomyślała zarówno o rodzicach marzących o relaksie przy dobrej kawie i przekąsce, jak i ich maluchach, które pobawią się w pokoju zabaw.  

Urozmaicone menu

W bistro można napić się dobrej kawy (7-10 zł), herbaty (5-10 zł), lemoniady (5 zł), a nawet wina, zjeść coś słodkiego – są domowej roboty ciasta (6-8 zł), lody (3 zł za gałkę) czy gofry (5 zł + 1 zł za każdy dodatek), a także konkrety – falafel (mały - 14 zł, duży – 15 zł), panini na ciepło (14 zł) i pożywne sałatki (18 zł). Nowością tego miejsca są burgery ze 100-proc. wołowiną (15 zł), frytki belgijskie (małe – 5 zł, duże - 7 zł) i dwa rodzaje zup: dla dzieciaków – pomidorowa lub jarzynowa jak u mamy (po 4 zł), dla dorosłych – rozgrzewający krem z dyni lub pikantna zupa tajska (po 8 zł).

Klub Malucha i joga dla dorosłych

W Pli Pla Plo organizowane są także aktywności dla całych rodzin. Są spotkania w ramach Klubu Malucha, podczas których dzieci uczą się piosenek, aktywizują się manualnie i ruchowo, a przede wszystkim tworzą relacje z rówieśnikami, co jest istotne dla maluchów, które dopiero zaczną swoją przygodę przedszkolną. Spotkania odbywają się co środę o godz. 10.15 i trwają około godziny. Ich koszt to 20 zł. Codzienną aktywność (fizyczną i umysłową) najmłodsi mogą realizować w pokoju zabaw, w którym jest dużo przestrzeni, huśtawka, a także gry planszowe i książeczki kreatywne. Właścicielka bistra pomyślała również o starszych członkach rodziny (młodzieży i dorosłych), którzy już w październiku będą mogli brać regularnie udział w zajęciach jogi. 

Niezapomniane urodzinki

Nieoceniona jest również pomoc bistro w organizacji urodzin dla dzieci, roczku, chrzcin  lub innych rodzinnych przyjęć okolicznościowych. Można też zorganizować Kinder Bal z kolegami i koleżankami z przedszkola.

Pli Pla Plo Cafe otwarte jest codziennie w godz. 12-20. 

Bistro mieści się na Placu Pod Lipami 9 w Katowicach-Giszowcu.

Zobacz także

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy, że jesteście z nami już 5 lat. Cieszymy się, że nasz portal inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu, co prezentujecie na zdjęciach. Nie możemy nagrodzić wszystkich, ale wszystkim możemy dobrze życzyć i zaprosić do dalszego korzystania z naszej strony. Niektóre z prezentowanych zdjęć zdobyły nagrody główne - inne, choć nie wszystkie - wyróżnienia. Więcej o pakietach nagród przeczytacie tutaj. Zapraszamy do oglądania.

5. urodziny SilesiaDzieci - rozstrzygnięcie konkursu