Naucz mnie, kiedy mówić nie – policyjny eksperyment [WIDEO]

czwartek 11 października 2018
  • Należy przestrzegać dzieci, by nigdy nie oddalały się z nieznajomym (fot. kadr nagrania przygotowanego przez Śląską Policję)
    Należy przestrzegać dzieci, by nigdy nie oddalały się z nieznajomym (fot. kadr nagrania przygotowanego przez Śląską Policję)
Jesteś rodzicem i wydaje Ci się, że twoje dziecko jest rozsądne, wie o czyhających na nie zagrożeniach i nie odejdzie z obcym człowiekiem, np. pedofilem. Śląscy policjanci przeprowadzili eksperyment. Wynik jest przerażający. Zobaczcie.

Autentyczny zapis zachowania dzieci ma wstrząsnąć rodzicami i otoczeniem. Katowiccy policjanci po wcześniejszym uzyskaniu zgody rodziców, przeprowadzili eksperyment. Funkcjonariusz w cywilnym ubraniu, przekonywał dzieci w wieku 8-9 lat, by poszły z nim posterować dronem. W akcji uczestniczył psycholog, który instruował rodziców, jak rozmawiać z dzieckiem po zaistniałej sytuacji. Przeprowadzony eksperyment ukazuje również brak reakcji najbliższego otoczenia. Żadna osoba nie zwróciła uwagi mężczyźnie, nikt nie zadzwonił pod nr 997. Materiał filmowy zostanie wykorzystany w nowej kampanii edukacyjnej „Naucz mnie kiedy mówić nie”.

Jak reagowały dzieci na „fałszywego pedofila” ? Zobacz materiał filmowy. Reakcja dzieci i ich rodziców dają dużo do myślenia.

 

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Dzieci w drodze do i ze szkoły narażone są na szereg niebezpieczeństw (fot. materiały Kogis.pl)

Niedawno rozpoczął się rok szkolny. Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw jakie czyhają na pociechę np. podczas przemieszczania się ze szkoły na zajęcia dodatkowe. O czym maluch powinien pamiętać? Jakie zasady mu wpoić? Zobaczcie.

Bezpieczne dziecko w drodze do szkoły