Naucz mnie, kiedy mówić nie – policyjny eksperyment [WIDEO]

środa 26 maja 2021
  • Należy przestrzegać dzieci, by nigdy nie oddalały się z nieznajomym (fot. kadr nagrania przygotowanego przez Śląską Policję)
    Należy przestrzegać dzieci, by nigdy nie oddalały się z nieznajomym (fot. kadr nagrania przygotowanego przez Śląską Policję)
Jesteś rodzicem i wydaje Ci się, że twoje dziecko jest rozsądne, wie o czyhających na nie zagrożeniach i nie odejdzie z obcym człowiekiem, np. pedofilem. Śląscy policjanci przeprowadzili eksperyment. Wynik jest przerażający. Zobaczcie.

Autentyczny zapis zachowania dzieci ma wstrząsnąć rodzicami i otoczeniem. Katowiccy policjanci po wcześniejszym uzyskaniu zgody rodziców, przeprowadzili eksperyment. Funkcjonariusz w cywilnym ubraniu, przekonywał dzieci w wieku 8-9 lat, by poszły z nim posterować dronem. W akcji uczestniczył psycholog, który instruował rodziców, jak rozmawiać z dzieckiem po zaistniałej sytuacji. Przeprowadzony eksperyment ukazuje również brak reakcji najbliższego otoczenia. Żadna osoba nie zwróciła uwagi mężczyźnie, nikt nie zadzwonił pod nr 997.

Jak reagowały dzieci na „fałszywego pedofila” ? Zobacz materiał filmowy. Reakcja dzieci i ich rodziców dają dużo do myślenia.

 

Kategoria: Wiadomości