Poznaj życie młodych magików

czwartek 11 października 2018
 • Autor książki pt. "Magicy" jest znanym amerykańskim komikiem (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Autor książki pt. "Magicy" jest znanym amerykańskim komikiem (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • W książce znajdziemy instrukcję do nauki magicznych sztuczek i trików (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  W książce znajdziemy instrukcję do nauki magicznych sztuczek i trików (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Ilustracje w książce pt. "Magicy" przypominają amerykańskie animacje (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Ilustracje w książce pt. "Magicy" przypominają amerykańskie animacje (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Ilustracje w książce pt. "Magicy" przypominają amerykańskie animacje (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Ilustracje w książce pt. "Magicy" przypominają amerykańskie animacje (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
„Magicy” to debiut Neila Patricka Harrisa w świecie książek dla dzieci. Autor jest znanym amerykańskim komikiem, a młodzi fani „Serii niefortunnych zdarzeń” znają go doskonale z pełnej rozmachu roli hrabiego Olafa. Jego książkę poleca sam Lemony Snicket - musieliśmy więc zajrzeć do środka!

Głównym bohaterem powieści jest Carter - sierota o niezwykle zwinnych dłoniach. Poznajemy go w chwili, w której postanawia zmienić swoje życie. Dotąd był pod opieką wujka, który przy pomocy sprytu i iluzji oszukiwał ludzi. Nie chcąc uczestniczyć w oszustwach i kradzieżach, chłopiec wskakuje do pociągu i postanawia rozpocząć nowy rozdział w życiu. Tylko jak to zrobić będąc uciekinierem, dzieckiem bez rodziny i pieniędzy?

Wkraczając w świat iluzji i magii

W toku powieści główny bohater przeżyje niezwykłe przygody, nie zabraknie brawurowych czynów, nowych wrogów i przyjaciół. A wszystko to w niewielkiej miejscowości, w której znajduje się niezwykły sklepik z magicznymi akcesoriami oraz objazdowe wesołe miasteczko B.B. Bossa, króla iluzji i magicznych sztuczek. Poszczególne wątki powieści łączy wspólny, magiczny mianownik, który ukazuje czytelnikom fascynujący i ukryty przed zwykłymi ludźmi świat iluzjonistów i magików.

Instrukcja do nauki magicznych sztuczek

Przygoda ta spodoba się dzieciom czytającym samodzielnie oraz młodszej młodzieży. Rozdziały nie są długie, a między tekstem pojawiają się ilustracje, których charakter przypomina amerykańskie animacje. Na uwagę zasługują też użyte w książce szyfry oraz instrukcje do nauki prostych magicznych sztuczek, które jeszcze bardziej wciągają młodego czytelnika w świat kart, cylindrów i magicznych pałeczek. Autor bardzo zgrabnie próbuje nas przekonać, że iluzja i wyuczone sztuczki to jedno, a prawdziwa magia, to zupełnie coś innego. Jeśli chcecie oderwać się od jesiennej szarości, przeżyć pełną przygód podróż i wziąć udział w udaremnieniu ogromnej kradzieży, to koniecznie sięgnijcie po „Magików”. Zapowiedziano już kolejne części przygód Cartera i jego niezwykle uzdolnionych przyjaciół, na które my czekamy z niecierpliwością.

 

Kategoria: Recenzje książek