KajTeroz – rowerem przez miasto

wtorek 16 października 2018
  • KajTeroz - Chorzowski Rower Miejski posiada 15 stacji i 150 rowerów (fot. UM Chorzów)
    KajTeroz - Chorzowski Rower Miejski posiada 15 stacji i 150 rowerów (fot. UM Chorzów)
Chorzów to kolejne miasto przyjazne rowerzystom. Od 11 października można już korzystać z rowerów miejskich - uruchomionych zostało 15 stacji, na których ustawiono 150 rowerów. Na każdym z nich widnieje zabawna, śląska nazwa KajTeroz.

Stacje, które działają  od 11 października to: Batory Pętla, Batory Dworzec PKP, MORiS, Park Róż, Gwarecka, Chorzowskie Centrum Kultury, Plac Powstańców Śląskich, Plac Adama Mickiewicza, Park Śląski - Elka, Stadion Śląski - Al. Karolinki, Park Śląski - Pelikany, Park Śląski zoo, Węzłowiec, Plac św. Jana i Maciejkowice. W tym roku sezon rowerowy potrwa do 30 listopada. W przyszłym roku rozpocznie się 21 marca i potrwa do 30 listopada.   

Łatwy system wypożyczania

Z rowerów może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej kajteroz.pl/rejestracja, wpłacić 10 zł opłaty z której finansowane będą wypożyczenia i można już wypożyczać rower. Robi się to równie łatwo - wpisując na terminalu przy stacji swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR.

Opłaty i zwrot roweru

Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Pierwsza godzina wypożyczenia kosztuje złotówkę, druga 2 zł, trzecia 3 zł, a czwarta i każda kolejna po 4 zł. Rowery można wypożyczać i zostawiać na każdej  stacji w Chorzowie. Aby zwrócić rower, wystarczy wpiąć go w elektrozamek dowolnej stacji. Każdy zarejestrowany użytkownik może korzystać z systemów Nextbike w Polsce i na całym świecie. Jednak wypożyczone rowery należy zwracać w tym samym mieście, w którym zostały wypożyczone. Za zostawienie roweru na stacji, nawet tego samego operatora, ale w innym mieście grozi wysoka kara finansowa. W Chorzowie kara ta wynosi 500 zł.

Kategoria: Wiadomości