Skarbonki WOŚP wyprodukowane w Tychach

wtorek 4 grudnia 2018
  • Do tych puszek będzie można wrzucać pieniądze, które pomogą chorym dzieciom (fot. mat. WOŚP)
    Do tych puszek będzie można wrzucać pieniądze, które pomogą chorym dzieciom (fot. mat. WOŚP)
Tekturowe pudełka, do których wolontariusze WOŚP będą zbierać pieniądze – wyprodukowano w Tychach. Skarbonek będzie 190 tys., a pieniądze, jakie się w nich znajdą, zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Zbliża się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tekturowe skarbonki są nieodłącznym elementem tej największej w Polsce zbiórki publicznej. Zbierane pieniądze trafią do bezpiecznego wnętrza puszek, które po raz 21. wyprodukowała Stora Enso z Tychów. Produkcja wystartowała 30 listopada i trwała około 16 godzin. 1 grudnia rozpoczęto dystrybucję nowych skarbonek.

Produkt odnawialny i bezpieczny

Do konstrukcji skarbonek użyto tekturę pozyskiwaną w 80 proc. z makulatury. Dzięki temu jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Po zakończeniu Finału tekturowe skarbonki trafią do ponownego przerobu. Ponadto puszka ma specjalne powleczenie, które chroni ją przed deszczem.

Gramy dla dzieci małych i bez focha

27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Szpitale dziecięce, które otrzymają sprzęt medyczny to placówki z oddziałami I oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Jak podaje WOŚP - w Polsce funkcjonuje blisko 50 takich szpitali. Nowoczesny sprzęt pozwoli, na jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Kategoria: Wiadomości