Miasta witają małych mieszkańców prezentami

piątek 10 stycznia 2014
  • Władze Będzina witają młodych mieszkańców miasta tego typu prezentami (fot. mat. prasowe)
    Władze Będzina witają młodych mieszkańców miasta tego typu prezentami (fot. mat. prasowe)
  • Władze Radlina również mają coś na przywitanie - polarowe kocyki (fot. materiały prasowe)
    Władze Radlina również mają coś na przywitanie - polarowe kocyki (fot. materiały prasowe)
  • Wodzisław Śląski wita śliniaczkami z nazwą miasta (fot. materiały prasowe)
    Wodzisław Śląski wita śliniaczkami z nazwą miasta (fot. materiały prasowe)
Body, śliniak albo mięciutki kocyk z logo miasta - takimi upominkami witają swoich nowonarodzonych obywateli urzędy śląskich i zagłębiowskich miejscowości.

Na wręczanie prezentów dzieciom, które właśnie przyszły na świat, zdecydowały się jako pierwsze władze Katowic. Tutaj już od września 2011 roku każdy noworodek na przywitanie w miejskiej społeczności dostaje bawełniane body z nadrukowanym logo Katowic. Prezent przychodzi pocztą na adres rodziców, wraz z decyzją o przyznaniu becikowego i listem gratulacyjnym.

Na body z logo miasta i napisem „Będzin górą”, mogą liczyć też młodzi mieszkańcy tej właśnie miejscowości. Prezenty wręczane są wraz z listem gratulacyjnym rodzicom, którzy rejestrują dziecko w Urzędzie Stanu Cywilnego. Mogą na nie liczyć jednak tylko te maluchy, które urodziły się w będzińskim szpitalu i których mama zameldowana jest w mieście na stałe.

Z kolei w Wodzisławiu Śląskim noworodki obdarowywane są śliniakami z portretem Wodzika, maskotki miasta. W pobliskim Radlinie nowonarodzeni mieszkańcy otrzymywali zaś polarowe kocyki z napisem „Radlin, miasto z sercem”. Akcja prowadzona była z okazji przypadającego w 2012 roku 100-lecia miasta i na razie nie jest kontynuowana.

Kategoria: Wiadomości