Na dobranoc posłuchaj Eko-bajki

czwartek 10 stycznia 2019
  • „O rybaku i rybce... w torebce” - to tytuł jednej z eko-bajek, którą można znaleźć na stronie katowice.eu/miasto (fot. mat. organizatora)
    „O rybaku i rybce... w torebce” - to tytuł jednej z eko-bajek, którą można znaleźć na stronie katowice.eu/miasto (fot. mat. organizatora)
Na zlecenie Miasta Katowice powstały bajki, których głównym tematem jest ekologia. W nich usłyszycie głosy znane i lubiane, jak król Julian – Jarosław Boberek, Fiona – Agnieszka Kunikowska oraz Papa Smerf – Grzegorz Pawlak.

Głównym tematem bajek jest ekologia. Dzieci dowiedzą się z nich, co to jest smog, zrównoważony transport, konsumpcyjny styl życia, brak szacunku dla innych mieszkańców naszej planety. Na zlecenie Urzędu Miasta Katowice powstało 5 słuchowisk. Autorem tekstów jest Marek Żyła, a postaciom głosu udzieliły gwiazdy polskiego dubbingu: Jarosław Boberek, Agnieszka Kunikowska i Grzegorz Pawlak.

5 różnych historii

Każda bajka to inni bohaterowie oraz przygody, z których płynie pouczający morał. Do wysłuchania jest 5 bajek: „O dzielnym rycerzu i złym czarnoksiężniku”, „Problemy Świętego Mikołaja”, „O szczwanym kupcu i bogatym głupcu”, „O rybaku i rybce w torebce” oraz „Baju–baju o tramwaju”.

Bajki są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej katowice.eu/miasto.

Kategoria: Wiadomości