Skarb w Muzeum Śląskim

poniedziałek 14 stycznia 2019
  • Muzeum Śląskie czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10-20. We wtorki wstęp jest bezpłatny (fot. Katarzyna Esnekier/SilesiaDzieci.pl)
    Muzeum Śląskie czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10-20. We wtorki wstęp jest bezpłatny (fot. Katarzyna Esnekier/SilesiaDzieci.pl)
Muzeum Śląskie przygotowało nietypową rozrywkę - zabawę edukacyjną polegająca na rozwiązywaniu zagadek. Ten nowy sposób zwiedzania z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym gościom.

Quest polega na rozwiązywaniu zagadek przy pomocy rymowanych wskazówek. W kasie Muzeum Śląskiego należy pobrać specjalną ulotkę, która podpowiada, na co należy zwrócić uwagę podczas zwiedzania. Każde poprawnie uzupełnione słowo zbliża do rozwikłania zagadki i odkrycia skarbu w muzealnej przestrzeni.

Udział w queście jest bezpłatny. Zabawa przeznaczona jest dla dzieci od 7. roku życia z pomocą dorosłych. Muzeum Śląskie mieści się przy ul. Dobrowolskiego 1 w Katowicach, jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10-20. W każdy wtorek wejdziecie na wszystkie wystawy bezpłatnie. W pozostałe dni wg cennika. Więcej przeczytacie na stronie muzeum.

Kategoria: Zwiedzanie