Kuloodporni – jedyna taka drużyna na Śląsku

poniedziałek 21 stycznia 2019
  • Treningi dają dzieciom możliwość poprawy swojej kondycji i koordynacji, ale i wzmacniają pewność siebie (fot. mat. Fundacji Kuloodportni)
    Treningi dają dzieciom możliwość poprawy swojej kondycji i koordynacji, ale i wzmacniają pewność siebie (fot. mat. Fundacji Kuloodportni)
Pomimo niepełnosprawności grają w piłkę nożną. Dzięki niej mają siłę i motywację. To jedyna taka dziecięca drużyna na Śląsku.

Fundacja Kuloodporni organizuje jedyne w województwie śląskim bezpłatne treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi i po amputacjach. W Fundacji działa również drużyna piłki nożnej osób dorosłych. W 2018 roku drużyna została wicemistrzem Polski w piłce nożnej osób po amputacjach.

Siła i motywacja do działania

- Treningi dają dzieciakom nadzieję na aktywność, zabawę, zdobycie nowych przyjaźni oraz czas na wyrwanie się z domu. Zajęcia pozwalają pokonać trudności każdego uczestnika, niejednokrotnie są ogromnym wysiłkiem fizycznym – mówi mama Adasia. - Dzięki treningom syn ma możliwość gry w piłkę, którą kocha. To duże wyzwanie, ale emocje i chęć zwycięstwa są bardzo motywujące. Po treningach syn jest radosny i uśmiechnięty – opowiadają rodzice Adama. Każdy trening kończy się wspólnym meczem dzieci, rodziców, opiekunów i szkoleniowców. To czas beztroskiej wspólnej zabawy.

Piłka nożna jest dla wszystkich

Zajęcia prowadzą licencjonowani trenerzy. Dzieci mają również zapewnioną fachową opiekę fizjoterapeutów. Treningi są darmowe i w całości finansowane ze środków Fundacji Kuloodporni. Do drużyny mogą dołączyć wszystkie dzieciaki z niepełnosprawnością ruchową bez względu na wiek i płeć. Na ten moment zajęcia odbywają się wyłącznie w Bielsku-Białej. - Planujemy w niedalekiej przyszłości organizację treningów również w Tychach, Katowicach i Częstochowie – mówi Daniel Kawka, prezes fundacji. Informacje i zapisów możecie dokonać pod nr tel. 606 300 315 lub mailowo kontakt@kuloodpornibielsko.pl. Najbliższe treningi odbędą 26 stycznia w Katowicach, 23 lutego w Częstochowie oraz 3 marca w Sosnowcu.

Zobaczcie krótki materiał o tym co mówią , jak sobie radzą najmłodsi piłkarze Kuloodpornych: web.facebook.com/AmpFutbolBielsko/videos/.   

Kategoria: Aktywna rekreacja

Zobacz także

Ferie w mieście, a może w górach? Obozy survivalowe, detektywistyczne, łyżwiarskie, snowboardowe, czy półkolonie taneczne, kulinarne, narciarskie lub z klockami LEGO? Propozycji jest wiele. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, oferty. Zobaczcie, jakie są termminy, koszty i wybierzcie takie, które będą najodpowiedniejsze dla Waszych pociech.

 

Ferie 2019 – najlepsze propozycje w regionie