Dzieci ze Śląska na ferie pojadą za darmo

środa 23 stycznia 2019
Podczas tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież będą mogły podróżować za darmo Kolejami Śląskimi. Pociągiem będzie można dojechać nie tylko do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego.

Oferta Kolei Śląskich obowiązuje od 9 do 24 lutego czyli w okresie ferii zimowych w województwie śląskim. Obejmuje również dzieci odwiedzające nasz region. Promocja dotyczy zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych oraz przedszkolaków.

Zasady podróżowania

Aby podróżować za darmo wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną lub w przypadku przedszkolaków dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do 4. roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok. Promocja obejmuje swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie (za wyjątkiem Chałupki-Bohumin). W okresie ferii zakopiańskie pociągi do stolicy polskich Tatr będą kursować codziennie.

Pociąg do ekologii

Oferta to nie tylko promocja naszego regionu, ale również walory proekologiczne. - Chcemy od najmłodszych lat pokazywać mieszkańcom, że transport niskoemisyjny ma same zalety – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Projekt jest realizowany z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Ferie w mieście, a może w górach? Obozy survivalowe, detektywistyczne, łyżwiarskie, snowboardowe, czy półkolonie taneczne, kulinarne, narciarskie lub z klockami LEGO? Propozycji jest wiele. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, oferty. Zobaczcie, jakie są termminy, koszty i wybierzcie takie, które będą najodpowiedniejsze dla Waszych pociech.

 

Ferie 2019 – najlepsze propozycje w regionie