Nowy oddział chirurgii dziecięcej w Chorzowie

piątek 25 stycznia 2019
Chirurgia dziecięca w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie przeszła generalny remont. Na oddziale znajdą pomoc mali pacjenci z urazami, obrażeniami i poważnymi ranami pooparzeniowymi. Całkowity koszt inwestycji przekroczył 2 mln zł.

Na oddziale chirurgi dziecięcej zakończono właśnie modernizację. Wyremontowano 19 pomieszczeń w tym 8 sal dla chorych. Mali pacjenci na oddział będą przyjmowani od 29 stycznia.

Klimatyzacja, Wi-Fi i nowy sprzęt

Na oddziale pojawiły się nowe instalacje, przestronne łazienki, system sygnalizacji pożaru i dźwiękowy system ostrzegawczy. Zainstalowano nowoczesną konsolę pielęgniarską, która pozwoli lepiej monitorować stan małych pacjentów. Sale dla chorych będą klimatyzowane i odpowiednio wentylowane. Pomalowano je w ciepłych, przytulnych kolorach. Wszystkie łóżka zostały wyposażone w panele nadłóżkowe pozwalające na bezpośredni pobór gazów medycznych (tlenu i próżni). Ponadto wyremontowano gabinet diagnostyczno–zabiegowy i pomieszczenie przygotowawcze, które wyposażone zostało od podstaw w sprzęt i meble medyczne. Dla leczonych dzieci zostanie uruchomione darmowe Wi-Fi.

Na oddział chirurgi dziecięcej w Chorzowie rocznie trafia 2500 pacjentów. Zespół Szpitali Miejskich znajduje się przy ul. Truchana 7.

Kategoria: Wiadomości