Dzieci z Tychów nauczą się pływać za darmo

środa 6 lutego 2019
  • Bezpłatne lekcje pływania w Parku Wodnym Tychy odbywać się będą od 4 marca do 19 czerwca (fot. UM Tychy)
    Bezpłatne lekcje pływania w Parku Wodnym Tychy odbywać się będą od 4 marca do 19 czerwca (fot. UM Tychy)
  • Co tydzień w zajęciach weźmie udział około 1000 uczniów klas 2. w 52-grupach zajęciowych (fot. UM Tychy)
    Co tydzień w zajęciach weźmie udział około 1000 uczniów klas 2. w 52-grupach zajęciowych (fot. UM Tychy)
  • Park Wodny Tychy mieści się przy ul. Sikorskiego w Tychach (fot. mat. UM Tychy)
    Park Wodny Tychy mieści się przy ul. Sikorskiego w Tychach (fot. mat. UM Tychy)
Bezpłatne lekcje są odpowiedzią na tragiczny bilans utonięć podczas ubiegłorocznych wakacji. Od marca uczniowie drugich klas publicznych szkół podstawowych w Tychach będą uczyć się pływać w Wodnym Parku Tychy. Z lekcji skorzysta ponad 1000 dzieci.

Lekcje pływania będą odbywać się raz w tygodniu. Rozpoczną się 4 marca, a skończą 19 czerwca. Co tydzień w zajęciach weźmie udział około 1000 uczniów klas 2. w 52-grupach zajęciowych. Miasto Tychy przeznaczyło na ten cel 600 tys. zł.

Lepiej zapobiegać 

Zajęcia są odpowiedzią na tragiczny bilans utonięć w wakacje - Do zbyt wielu tragedii z udziałem dzieci dochodzi latem nad wodą, żeby ignorować ten problem. Dlatego po informacjach o kolejnych utonięciach zdecydowałem, że musimy coś zrobić. Chciałbym, by każde tyskie dziecko nauczyło się pływać. Nie wszyscy rodzice mają czas i środki, by z dziećmi regularnie jeździć na basen, dlatego zdecydowaliśmy się im pomóc i rozwiązać problem systemowo – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. To nie pierwsza taka inicjatywa, od 2008 roku uczniowie klas 3. szkół podstawowych mogą nieodpłatnie uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na Basenie Miejskim w Tychach. W ubiegłym roku szkolnym z takiej możliwości skorzystało 20 tyskich szkół (ponad 1700 dzieci).
 

Kategoria: Wiadomości