Zostań bohaterem komiksu „Hokus i Pokus”

wtorek 26 lutego 2019
  • Przygody Hokusa i Pokus zbudowane są na kanwie znanych baśni (fot.Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Przygody Hokusa i Pokus zbudowane są na kanwie znanych baśni (fot.Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Opowieść jest wartka i spójna (fot.Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Opowieść jest wartka i spójna (fot.Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
„Hokus i Pokus” to kolejna propozycja opatrzona podtytułem „komiks, w którym bohaterem jesteś ty”. Syn jest ogromnym fanem tej serii komiksów paragrafowych od FoxGames, i choć zagrałam w niejedną posiadaną w jego kolekcji przygodę, to „Hokus i Pokus” wciągnął mnie najbardziej.

„Hokus i Pokus” to nie pierwszy komiks paragrafowy prezentowany na łamach portalu. Graliśmy już dla Was w „Rycerzy” i „Sherlocka Holmesa”. Kolekcja mojego dziesięciolatka to jeszcze kilka tytułów, niektóre o tematyce zombie czy wilkołaków, więc początkowo kolorowa, dziecinna okładka „Hokus i Pokus” nie budziła jego entuzjazmu.

Zaproszenie do świata baśni

Głównymi bohaterami komiksu są uczniowie niezwykłej szkoły. Hokus i Pokus. To dzieciaki, które mają zostać w przyszłości mistrzami bajkonów (magicznych zwierzaków). Nim to się stanie będą jednak musieli rozwiązać zagadkę zaginięcia Jasia i Małgosi. Nie ma osoby, która nie skojarzyłaby imion tych bohaterów ze znaną baśnią. I słusznie - przygody Hokusa i Pokus zbudowane są na kanwie znanych baśni. Dlatego spotkacie tu też Czerwonego Kapturka, Myśliwego czy Babę Jagę. Dzięki temu gracze mają sporo frajdy z odnajdywania szeregu nawiązań do znanych im historii.

Stań oko w oko ze złą wiedźmą

W tej paragrafówce możemy wybrać jaką postacią chcemy grać (przygoda wygląda wtedy nieco inaczej) oraz z jakim bajkonem wyruszymy na poszukiwania zaginionych dzieci. Opowieść jest wyjątkowo wartka i spójna. W innych komiksach zdarzały się zagmatwane momenty, chwile wątpliwości, przedłużające się wędrowanie po kolejnych stronach książki. Tu poza decyzjami, które wpływają na rozwój fabuły, mamy sporo logicznych zagadek i obowiązek wypatrywania różnych przedmiotów.

Idealna propozycja na start

Moim zdaniem „Hokus i Pokus” to idealna książka dla dziecka, które rozpoczyna przygodę z komiksami paragrafowymi od FoxGames. Przyjemna kreska, brak strasznych czy krwawych scen sprawia, że jest to historia dostosowana do młodszych odbiorców (niektóre komiksy z serii są moim zdaniem zbyt trudne i drastyczne dla 7-9 latka). Do tego wymagane na starcie wypełnienie karty graczy i reguły o, których trzeba pamiętać w trakcie zabawy są wyjątkowo czytelne i proste. Świat baśni, to coś co znane jest każdemu dziecku. Dodatkowo możliwość wyboru chłopięcego lub dziewczęcego bohatera sprawia, że ten komiks paragrafowy przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi przygód.

Kategoria: Recenzje książek