Zadławienie u dziecka – liczy się każda sekunda

niedziela 10 marca 2019
  • Niemowlę było sine i sztywne, jak się potem okazało zakrztusiło się kaszką (fot. Radio Gdańsk / Lotos)
    Niemowlę było sine i sztywne, jak się potem okazało zakrztusiło się kaszką (fot. Radio Gdańsk / Lotos)
Czy wiecie co zrobić, kiedy Wasze dziecko się zadławi? Niestety ta sytuacja może przytrafić się każdemu z nas. Ostatnio media obiegła informacja o uratowaniu życia duszącemu się niemowlęciu przez pracownice stacji benzynowej. Zobaczcie film, który pokazuje, jak się zachować w takiej sytuacji.

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja o uratowaniu niemowlęcia przez pracownice gdańskiej stacji. Matka dziecka była w szoku i nie wiedziała co ma robić. Całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu. Kobieta zostawiła samochód na środku drogi, spanikowana wbiegła z dzieckiem na stację. Niemowlę było sine i sztywne, jak się potem okazało zakrztusiło się kaszką. Pracownice stacji udzieliły pierwszej pomocy. Po kilku chwilach dziecko zaczęło oddychać. Dziewczynka trafiła do szpitala, na szczęście nic jej nie jest.

To wydarzenie uświadamia nam, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Nagła duszność, sinica, kaszel to objawy zadławienia. Najczęstszą przyczyną jest zatkanie dróg oddechowych przez ciało obce, takie jak jedzenie, małe elementy zabawek, małe przedmioty. Zobaczcie film, który pokazuję scenę zadławienia się dziecka i etapy udzielenia pomocy.

 

Kategoria: Zdrowie