W wieku 6 lat napisała książkę - „Kto mieszka za meblami”

czwartek 14 marca 2019
  • Zbiórka na druk książki 6-letniej Poli odbywa się na portalu PolakPotrafi.pl (fot. mat. organizatora)
    Zbiórka na druk książki 6-letniej Poli odbywa się na portalu PolakPotrafi.pl (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
To historia potworów mieszkających w domu Janka. Razem z mamą wymyślił sposób jak te „strachy” oswoić. To, co w tej książce jest najbardziej wyjątkowe, to tekst wymyślony przez kilkuletnią Polę oraz ilustracje, które powstały na podstawie jej rysunków. Aby książka mogła trafić w Wasze ręce - przyłączcie się do potwornie fajnej akcji.

„Wszystkie dzieci wiedzą, że za meblami mieszkają różne stwory”. Tak zaczyna się książeczka kilkuletniej Poli, napisana i zilustrowana z małą pomocą dorosłych. Fabuła jest lekka, uniwersalna i przystępna, a historia z pewnością pomoże dzieciom radzić sobie ze swoimi własnymi „strachami”.

Historia o potworach

Tak, jak główny bohater opowieści 6-letnia Pola bała się potworów. Sposobem na ich okiełznanie okazała się historia podyktowana mamie. Jednak była ona dla niej na tyle osobista, że zgodziła się na pokazanie jej innym dopiero po dwóch latach od jej powstania, czyli teraz – zdradza Ewa Stępniewicz, mama małej autorki.

Potwornie fajna akcja

Aby dzieło małej Poli mogły poznać inne dzieciaki potrzebna jest pomoc. Dorośli wzięli sprawę w swoje ręce i na PolakPotrafi.pl powstała zbiórka na druk. Koniecznie zobaczcie i włączcie się do akcji! Nie zabraknie nagród, takich jak książki Poli, koszulki, torby, czy zmywalne tatuaże. O szczegółach możecie również przeczytać na Facebooku.

Znani wspierają

Ambasadorką książki jest Iwona Guzowska, która znana jest z walki z przeciwnościami nie tylko na ringu. Akcję wspierają również: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, magazyn Dzieci, portal rodzinny TaTenTo.pl, blog mamawdomu.pl i nasz portal - SilesiaDzieci.pl.

Kategoria: Wiadomości