300 pluszaków dla dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

poniedziałek 18 marca 2019
  • Pluszaki spełniają ważną rolę terapeutyczną (fot. mat. organizatora)
    Pluszaki spełniają ważną rolę terapeutyczną (fot. mat. organizatora)
  • Zbiórka była częścią międzynarodowej kampanii społecznej IKEA (fot. mat. organizatora)
    Zbiórka była częścią międzynarodowej kampanii społecznej IKEA (fot. mat. organizatora)
Przytulanki pomogą personelowi medycznemu nawiązać kontakt z maluchami i oswoić je z procesem leczenia. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu zebrano 300 pluszaków. To efekt zbiórki zorganizowanej przez IKEA Katowice.

Akcja zbierania maskotek trwała od początku listopada do 5 stycznia br. W tym czasie każdy z klientów i pracowników sklepu mógł kupić pluszaka i wrzucić go do specjalnego pojemnika, umieszczonego za linią kas. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać 300 pluszaków – 96 z nich przekazali klienci, resztę dołożyła IKEA Katowice. Zakończona niedawno zbiórka była częścią międzynarodowej kampanii społecznej IKEA „Zabawa to poważna sprawa”. Skupia się ona na promowaniu oraz zapewnieniu najmłodszym praw do rozwoju.

Ważna rola w leczeniu

Mali pacjenci wymagają odpowiedniego postępowania nie tylko medycznego, ale i psychologicznego. Maskotka wręczona podczas leczenia pozwala w dużym stopniu rozładować stres i wzbudzić zaufanie do personelu medycznego. Dlatego pluszaki spełniają ważną rolę terapeutyczną. IKEA Katowice od wielu lat współpracuje z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, a podopieczni szpitala otrzymali już blisko 5 tys. pluszaków.

Kategoria: Wiadomości