Rowerem miejskim przez Śląsk

poniedziałek 25 marca 2019
  • Możliwość zostawienia roweru w innym mieście dotyczy tylko rowerów standardowych (fot. mat.UM Chorzów)
    Możliwość zostawienia roweru w innym mieście dotyczy tylko rowerów standardowych (fot. mat.UM Chorzów)
  • W Chorzowie możemy wypożyczyć 40 rowerków dziecięcych (fot. mat. UM Chorzów)
    W Chorzowie możemy wypożyczyć 40 rowerków dziecięcych (fot. mat. UM Chorzów)
Od 5 kwietnia będziemy mogli wypożyczyć rower w jednym mieście, a oddać go w innym. Porozumienie podpisały miasta: Chorzów, Katowice, Sosnowiec i Tychy. Dzięki temu wycieczki będą jeszcze ciekawsze. Zwiększyła się również liczba dostępnych rowerów, w tym dziecięcych.

Zmiany w czterech miejskich wypożyczalniach rowerowych wejdą w życie od 5 kwietnia. To efekt porozumienia z firmą Nextbike. Koszty związane z relokacją rowerów pokryje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Możliwość zostawienia roweru w innym mieście dotyczy tylko rowerów standardowych. To znaczy, że rowery typu tandem, dziecięcy, familijny albo cargo dalej będzie można wypożyczać i oddawać wyłącznie w obrębie jednego miasta.

KajTeroz

To system chorzowskiego roweru miejskiego. W tym roku do swojej dyspozycji rowerzyści mają 460 rowerów, w tym rowery standardowe, 25 rowerów z fotelikiem dla dziecka, 40 rowerków dziecięcych, 25 tandemów i 25 rowerów familijnych typu cargo. Rowery znajdziemy na 46 stacjach, dostępnych na stronie Kajteroz. Można tam też sprawdzić, na których stacjach znajdują się poszczególne typy rowerów. Rowery dziecięce będą dostępne tylko na stacjach Park Róż, Park Śląski Al. Karolinki, Park Śląski Pelikany, Park Śląski ZOO, Park Śląski Żyrafa, Szyb Prezydent, Park Pod Kasztanami i Dolina Górnika.

Jak wypożyczać?

Lokalizacje stacji dostępne są w aplikacji i online. Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się na stronie internetowej, poprzez aplikację lub terminal stacji wypożyczeń. Należy też na koncie w systemie mieć co najmniej 10 zł. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – od 1 zł za pierwsze 60 minut.

Tegoroczny sezon rowerów miejskich potrwa do końca listopada.

Kategoria: Wiadomości