Twoje dziecko trenuje sport – czy wiesz, co się dzieje z jego stawami?

czwartek 28 marca 2019
  • Treningi obciążają dziecięce stawy, dlatego warto o nie zadbać, by nie doszło do kontuzji (fot. pixabay)
    Treningi obciążają dziecięce stawy, dlatego warto o nie zadbać, by nie doszło do kontuzji (fot. pixabay)
  • Hyalutidin HC Aktiv to smaczny płyn do picia, który zabezpiecza stawy przed wysychaniem i aktywuje komórki do własnej produkcji mazi stawowej (fot. mat. firmy Zdrowe Stawy Sp. z o.o.)
    Hyalutidin HC Aktiv to smaczny płyn do picia, który zabezpiecza stawy przed wysychaniem i aktywuje komórki do własnej produkcji mazi stawowej (fot. mat. firmy Zdrowe Stawy Sp. z o.o.)
Szybki wzrost dzieci i młodzieży sprawia, że rozwój chrząstek stawowych nie nadąża za wzrostem kości. Jeżeli dodatkowo dziecko jest aktywne, uprawia jakąś dyscyplinę sportu, wiąże się to z nadmiernym obciążeniem jego stawów. Warto o nie zadbać, aby w przyszłości uniknąć poważnych kontuzji. Jest na to prosta rada.

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. To główny składnik mazi stawowej, która zapewnia ochronę, a także „smaruje” stawy – w praktyce umożliwia nam sprawne poruszanie się. Do 25. roku życia organizm produkuje go w 100 proc. Z wiekiem jego produkcja stopniowo się zmniejsza. Problemy ze stawami są często następstwem niedoboru mazi stawowej. Wydaje się, że ta sytuacja nie dotyka dzieci i młodzieży. Nic bardziej mylnego.

Ryzyko wystąpienia kontuzji

Od najmłodszych lat widzimy w naszych dzieciach idoli sportu. Posyłamy je na zajęcia dodatkowe. Kilka razy w tygodniu trenują piłkę nożną, hokej, biegi, gimnastykę, tenis, taniec, karate i wiele innych dyscyplin sportowych. Niska wartość odżywcza spożywanych posiłków oraz szybki wzrost dzieci powoduje ryzyko wystąpienia kontuzji. Dlaczego? Rozwój chrząstek stawowych nie nadąża pokryć i zabezpieczyć szybko rozrastających się kości, a treningi mogą nadmiernie obciążać stawy. Można temu zaradzić w prosty sposób - dodając do diety suplement Hyalutidin HC Aktiv.

Ochrona dla stawów - Hyalutidin HC Aktiv

Chrząstka, aby mogła się regenerować i prawidłowo funkcjonować, wymaga ciągłego uzupełniania ubytków kwasu hialuronowego, który przeciwdziała jej wysychaniu oraz aktywuje jej komórki do własnej produkcji tej substancji. Tę funkcję pełni suplement diety na stawy Hyalutidin, który posiada kompleks HCK. To naturalnie występujące w stawach dwa związki: kwas hialuronowy i siarczan chondroityny. Odgrywają one kluczową rolę dla ich kondycji, utrzymują odpowiednie ciśnienie mazi stawowej i poprawiają amortyzacje. Suplement to smaczny płyn do picia, dodatkowo wzbogacony o witaminę E (wspiera struktury komórkowe przed szkodliwym oddziaływaniem wolnych rodników). Po wypiciu kompleks HCK trafia do wszystkich stawów, uzupełniając niedobory mazi stawowej. O resztę stara się już nasz organizm.

Dla dzieci i dorosłych

Myślicie o zdrowiu Waszych pociech, warto również pomyśleć o sobie. U każdego z nas stawy zużywają się z wiekiem, nadwagą, aktywnością fizyczną, wykonywaną pracą oraz prowadzonym życiem codziennym. W wieku 40 lat organizm produkuje zaledwie 50 proc. kwasu hialuronowego, a w wieku 60 lat - już tylko 10 proc. Staramy się zapobiegać pierwszym zmarszczkom używając kwasu hialuronowego w kremach, podobnie jest w przypadku stawów - tam niedobór tej substancji jest wprawdzie niewidoczny, ale warto go stosować, zanim będzie za późno.

Jak stosować?

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia dla dzieci (5-15 lat) to 10 ml, dla młodzieży (15-18 lat) to 20 ml, a dla dorosłych 30 ml dziennie. Wystarczy stosować minimalnie jedno litrowe opakowanie, które dla dzieci starcza na 60 do 90 dni a dla dorosłych na 30 dni. Co ważne, preparat jest łagodny dla układu trawiennego i może być stosowany przez diabetyków. Suplement jest przebadany klinicznie.

Gdzie szukać?

Suplement jest dostępny w wybranych aptekach na terenie naszego kraju. Najłatwiej jednak zamówić go przez internet. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.hyalutidin.pl.
 

Artykuł sponsorowany

 

Kategoria: Zdrowie

Zobacz także

fot. pixabay

Akrobatyczne na trampolinie, kulinarne z językiem angielskim czy może programowania z klockami LEGO? Zajęć pozalekcyjnych jest w naszym regionie bez liku. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje.

Zajęcia dodatkowe – najciekawsze propozycje z regionu