Bolek i Lolek legalnie na YouTube

poniedziałek 1 kwietnia 2019
  • Wytwórnia uruchomiła własny kanał na YouTube (fot. mat. SFR Bielsko-Biała)
    Wytwórnia uruchomiła własny kanał na YouTube (fot. mat. SFR Bielsko-Biała)
Studio Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej, jako pierwsza w Polsce wytwórnia uruchomiła własny kanał na YouTube. W ten sposób chce walczyć z piractwem. Od teraz w jednym miejscu widzowie będą mogli legalnie oglądać wszystkie najlepsze filmy.

Wytwórnia podpisała umowę z Google i uruchomiła własny kanał na YouTube. Dzięki porozumieniu Studio będzie mogło usuwać z portalu nielegalne treści. Tylko w ostatnim czasie usunięto kilka tysięcy „pirackich” filmów z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem, czy też Baltazarem Gąbką.

Wielkie produkcje na małym ekranie

Na kanale młodzi, jak i starsi widzowie znajdą najsłynniejsze produkcje bielskiego SFR m.in. „Wielką podróż Bolka i Lolka”, „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”, „Porwanie w Tiurlistanie” czy kilkadziesiąt filmów z Reksiem i Baltazarem Gąbką. Obok klasyki widzowie znajdą najnowsze filmy - serię o przygodach Kuby i Śruby.

Kanał bielskiej wytwórni znajdziecie Tutaj

Oświadczenie SFR

Niestety, na kanale YouTube zawieszono tymczasowo emisję filmów z postaciami Bolka i Lolka. Na stronie SFR czytamy: „W związku z wystąpieniem z roszczeniami jednego ze spadkobierców Władysława Nehrebeckiego, współtwórcy postaci Bolka i Lolka, Studio Filmów Rysunkowych postanowiło tymczasowo zawiesić emisję filmów z postaciami Bolka i Lolka na kanale YouTube”.

Kategoria: Wiadomości