Gotowanie przy planszy

poniedziałek 15 kwietnia 2019
  • „Gotowanie” to gra edukacyjna dla dzieci w wieku 3-7 lat (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    „Gotowanie” to gra edukacyjna dla dzieci w wieku 3-7 lat (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Instrukcja gry zawiera aż 12 propozycji gier i zabaw (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Instrukcja gry zawiera aż 12 propozycji gier i zabaw (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  •  To gra, która może z powodzeniem stać się pierwszą grą przedszkolaka (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    To gra, która może z powodzeniem stać się pierwszą grą przedszkolaka (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Z wiekiem coraz trudniej wzbudzić ciekawość i zaangażowanie dzieci w trakcie codziennych czynności. Dzięki grze „Gotowanie” od Kapitana Nauki będziecie mogli poruszyć z dziećmi kulinarne tematy również poza kuchnią i świetnie się przy tym bawić.

„Gotowanie” to gra edukacyjna dla dzieci w wieku 3-7 lat. Choć przedział wiekowy jest dość duży, to gra jest tak skonstruowana, że faktycznie można zaprosić do zabawy zarówno początkującego przedszkolaka, jak i doświadczonego w grach planszowych pierwszaka.

Talerzyki, składniki i listy zakupów

W przypadku mojego trzylatka furorę zrobiła już sama zawartość opakowania. Kartonowe talerzyki, żetony z jedzeniem oraz listy zakupów sprawiły, że nim doszło do pierwszej rozgrywki musieliśmy pobawić się w sklep i restaurację korzystając z rekwizytów z „Gotowania”. Szybko do zabawy dołączył starszy syn, który wiekowo wybiega poza zakres wiekowy podany na pudełku, ale dzięki angielskim podpisom pod obrazkami mógł bawić się z młodszym bratem ćwicząc robienie zakupów po angielsku.

12 gier w jednym pudełku

Instrukcja gry zawiera aż 12 propozycji gier i zabaw, które mają inny poziom trudności i pozwalają dzieciom trenować różne umiejętności. Jedne przypadną Wam do gustu bardziej, inne mniej, ale samo wypróbowanie wszystkich wariantów jest świetną zabawą! Nie zabrakło tu gier na spostrzegawczość, które wymagają od graczy jak najszybszego ułożeniu składników na swoim talerzyku oraz gier opartych na zasadach memory i lotto. W instrukcji znajdziecie też grę kooperacyjną, inspiracje dla rodziców do zabaw narracyjnych oraz pomysły na wprowadzenie angielskiego słownictwa.

Proste zasady, krótka rozgrywka

Dzięki prostym zasadom i krótkiej rozgrywce „Gotowanie” to gra, która może z powodzeniem stać się pierwszą grą przedszkolaka. Ćwiczenie koncentracji, pamięci, spostrzegawczości, wzbogacanie słownictwa (również angielskiego), to główne zalety tej gry edukacyjnej. Naszą ulubioną rozgrywką są w tej chwili „kulinarni podkradacze”, ale dzieciaki równie często, co standardowe gry, wybierają swobodne zabawy z elementami zawartymi w pudełku.