Rogoźnik – idealne miejsce na rodzinny spacer

poniedziałek 22 kwietnia 2019
  • W parku znajdują się dwa place zabaw (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
    W parku znajdują się dwa place zabaw (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
  • W parku znajdziemy zalew (Dolny i Górny), który powstał na terenie byłej kopalni piasku (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
    W parku znajdziemy zalew (Dolny i Górny), który powstał na terenie byłej kopalni piasku (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
Duży plac zabaw, ścieżki spacerowe, rowerowe, siłownia i mały skatepark to wszystko znajdziecie w Rogoźniku – wsi położonej niedaleko Będzina oraz Piekar Śląskich. Wiosną możecie pospacerować lub pojeździć na rolkach w parku, a latem popluskać się w pobliskim jeziorze. Znajdziecie tu atrakcje zarówno dla mniejszych, jak i większych dzieciaków.

To miejsce na wypoczynek i chwilę oddechu od miasta. Park znajduje się na terenie gminy Bobrowniki, niedaleko Będzina. Znajdziemy tu zalew (Dolny i Górny), który powstał na obszarze byłej kopalni piasku. Latem można tu odpocząć na plaży i popływać w wodzie. Park to również długie, asfaltowe ścieżki, które sprawdzą się do jazdy na rolkach, deskorolce lub rowerze.

Plac zabaw i skatepark

Najmłodszym z pewnością spodoba się zabawa na placach zabaw (są dwa). Na większym, ogrodzonym znajduje się wiele atrakcji przystosowanych do młodszych i starszych dzieci. Huśtawki, koniki bujane, domki ze zjeżdżalniami, ścianki wspinaczkowe, karuzele, piaskownice, każdy znajdzie coś dla siebie. Tuż obok znajduje się wielka pajęczyna do wspinaczki. Dorośli mogą skorzystać z pobliskiej siłowni na świeżym powietrzu. Niedaleko placu zabaw znajduje się niewielki skatepark, który z pewnością zadowoli początkujących rolkarzy. W parku znajdziecie również wiele ławek, na których można odpocząć, wypatrując na wodzie pływających łabędzi.

Park Rogoźnik obejmuje teren od ul. Tadeusza Kościuszki do górnego zbiornika wodnego przy ul. Cmentarnej. Miejsca Parkingowe bez problemu znajdziecie zarówno niedaleko placu zabaw, jak i w pobliżu innych wejść do parku.

 

Kategoria: Aktywna rekreacja