Darmowe autobusy na Paprocany

czwartek 2 maja 2019
  • OW Paprocany, to jedna z większych atrakcji miasta Tychy (fot. mat. UM Tychy)
    OW Paprocany, to jedna z większych atrakcji miasta Tychy (fot. mat. UM Tychy)
Od 1 maja do 15 sierpnia, w soboty, niedziele i święta, tyszanie będą mogli dojechać nad Jezioro Paprocańskiego za darmo, czterema nowymi liniami autobusowymi. Co ważne, skorzystają z tego zarówno mieszkańcy centrum miasta, jak i oddalonych dzielnic.

Połączenia zostały tak skonstruowane, aby z atrakcji tyskiego ośrodka wypoczynkowego mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Tychów, zarówno Ci mieszkający w centrum miasta, jak i w nieco dalej oddalonych dzielnicach jak Wilkowyje, Mąkołowiec, Wartogłowiec czy Czułów. - Zależało nam, by na teren ośrodka w Paprocanach mogli dojechać komunikacją miejską także mieszkańcy dzielnic, które dziś nie mają bezpośredniego połączenia z ośrodkiem. Liczymy, że dzięki wprowadzeniu darmowych przejazdów uda się ograniczyć liczba samochodów parkujących zwłaszcza w upalne, letnie dni na terenie ośrodka – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Szczegółowy rozkład jazdy nowych linii autobusowych niebawem pojawi się na stronie metropoliaztm.pl.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

fot. pixabay

Przed nami długi weekend majowy. Niestety wszystko wskazuje na to, że pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W naszym artykule podpowiadamy, gdzie wybrać się na spacer oraz gdzie spędzić czas, gdy pada deszcz. Pamiętajcie również o naszym kalendarzu, w którym na bieżąco informujemy o ciekawych wydarzeniach.

 

Majówka 2019 – Jak spędzić wolny czas?