Batyskaf - rusz na podwodną przygodę

niedziela 5 maja 2019
  • Gra jest dedykowana dzieciom od lat 7 (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Gra jest dedykowana dzieciom od lat 7 (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Gra świetnie sprawdza się w dziecięcym gronie (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Gra świetnie sprawdza się w dziecięcym gronie (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Zabawny opis stworzeń znajdziecie z tyłu instrukcji (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Zabawny opis stworzeń znajdziecie z tyłu instrukcji (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
„Batyskaf” to gra, która zwyciężyła w czwartej edycji konkursu „Wymyśl grę, zostań autorem GRANNY”. Po kilku rozgrywkach wiemy, że nagrody nie przyznano bez przyczyny. Proste zasady, interesujący temat i spora dawka wiedzy, to cechy którymi wyróżnia się ta gra.

„Batyskaf” to gra planszowa dedykowana dzieciom od lat 7. Zasady są na tyle proste, że dzieci w tym wieku poradzą sobie z nią samodzielnie, a w towarzystwie dorosłych pobawią się przy niej również młodsi. Wymogiem jest tu jedynie umiejętność wykonywania prostych obliczeń.

Zbieraj tlen, by zanurzyć się głęboko

Na planszy pojawiają się żetony z podwodnymi stworzeniami, do których musimy dopłynąć, by zrobić im zdjęcie i zdobyć punkty niezbędne do zwycięstwa. W tym celu w każdej turze dociągamy karty tlenu z wartościami od 1 do 6, które musimy umiejętnie wykorzystywać, by zmaksymalizować ilość ruchów i zdobyć żetony najcenniejszych okazów.

Bądź szybki, nie bój się ryzyka

W tej grze ważne jest, by zbierać najcenniejsze żetony (co przy czterech graczach potrafi być sporym wyzwaniem). Ciekawą możliwością jest zanurkowanie po zdobycz bez wystarczającej ilości tlenu. Pozwala to na „zaklepanie” najlepszej zdobyczy. Jednak w kolejnej rundzie musimy trafić na kartę z odpowiednią ilością bąbelków. Warto ryzykować, gdyż skutecznie wykonane wynurzenie nagradzane jest dodatkowymi kartami tlenu.

Warto wiedzie, co masz w kolekcji

Każde stworzenie to gatunek występujący w przyrodzie i pojawia się tylko na jednym żetonie. W grze jest ich więc aż 30. Zabawny opis każdego z nich znajdziecie z tyłu instrukcji. Składa się on z nazwy oraz czterowersowego wierszyka. Wierszyki te, mogą stać się ciekawym urozmaiceniem rozgrywki i pozwalają na zapoznanie się z niezwykłym światem podmorskich zwierząt. „Batyskaf” to gra prosta, ładnie wydana i wciągająca. Choć rozgrywka nie imponuje rozmachem czy dawką emocji, to świetnie sprawdza się w dziecięcym gronie, a jej niezwykle interesujący temat i zabawne wierszyki sprawiają, że chętnie się do niej wraca.