Półkolonie dla małych kombinatorów

czwartek 9 maja 2019
  • Kombinatorowa Akademia Umiejętności to moc atrakcji dla dzieci w różnym wieku (fot. mat. organizatora)
    Kombinatorowa Akademia Umiejętności to moc atrakcji dla dzieci w różnym wieku (fot. mat. organizatora)
Podczas Letniej Akademii Umiejętności dzieci dowiedzą się, w jaki sposób cywilizacja zmienia nasze środowisko, zostaną przyjaciółmi przyrody, mistrzami survivalu w miejskiej dżungli lub recyklingowymi majsterkowiczami. Będzie też miejsce na czary i eksperymenty.

O tym, jak ważne jest dbanie o środowisko nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zachowań, które umożliwią im życie w zdrowiu i w otoczeniu nieskażonej przyrody. Podczas półkolonii Kombinatory dzieciaki będą dobrze się bawić, rozwijać swoje pasje oraz poruszać ważne tematy. Wybór zajęć jest spory. Dodatkowo półkolonie to codzienne wyjścia w ciekawe miejsca oraz wycieczki.

Przyjaciel przyrody, ekolog lub dendrolog

Wśród bogatej oferty półkolonii możemy wybrać te dla przyjaciół przyrody. Dzieci podczas zajęć zajmą się obserwacją zwierząt w mieście. Nauczą się, jak podglądać ptaki i je rozpoznawać. Zbadają, dlaczego zwierzęta przeprowadzają się do miasta i nauczą się udzielać im niezbędnej pomocy w razie potrzeby. Miłośnicy drzew, poznają życie lasu. Jako dendrolodzy, dowiedzą się jak ważne są drzewa - różne gatunkowo, młode i stare i te próchniejące kryjące wyjątkowe życie wewnątrz. O tym, jak żyć ekologicznie dzieciaki będą mogły przekonać się w „laboratorium”. Wyprodukują domowy proszek do prania, płyn do płukania i mydło, a wszystko z naturalnych produktów. Zastanowią się również, jak zredukować użycie plastiku oraz w jaki sposób wykorzystać go ponownie.

Eksperymenty na papierze i w kuchni

Nie zabraknie dobrej i twórczej zabawy. Mali artyści poznają różne techniki plastyczne i będą z nimi eksperymentować. W laboratorium dowiedzą się w jaki sposób nauka i technologia mogą wspierać artystów. Każdy stworzy własne dzieło i przekona się czy jest to takie proste. Za inspirację posłużą prace wielkich artystów, jak również tych mniej znanych. Artystą można być również w kuchni. Tu dzieciaki poznają kuchnię molekularną. Dowiedzą się, jak wykorzystywać wiedzę z chemii, a jak tradycyjne receptury kuchenne. Stworzą własne przepisy i zaprojektują aranżacje stołu.

Mistrz survivalu i młody majsterkowicz

Niestety współczesna cywilizacja spowodowała, iż warto posiadać umiejętności przetrwania w mieście pełnym hałasu, spalin, smogu i innych niebezpieczeństw. Dzieci nauczą się, jak przetrwać w miejskiej dżungli. Odkryją co powoduje smog i sposoby zabezpieczania się przed zanieczyszczeniami środowiska. Dzieciaki, które lubią kombinować, tworzyć coś z niczego z pewnością odnajdą się na zajęciach dla młodych majsterkowiczów. Uruchomią wyobraźnię i dadzą nowe życie starym rzeczom. Przekonają się, że niepotrzebna rzecz może posłużyć jako materiał do nowych produktów.

Czaruj jak Harry Potter lub zostań Sherlockiem Holmesem

Wszyscy wielbiciele Harrego Pottera znają jego eliksiry. Podczas półkolonii dzieci sprawdzą z jakich składników powstały i poszukają ich w kuchni lub w ogrodzie. Stworzą własne magiczne receptury z roślin oraz poznają ich właściwości. Z kolei młodzi odkrywcy zagadek wcielą się we współczesnego Sherlocka - „pogromce mitów”. Poprzez doświadczenia dzieciaki będą sprawdzać, czy to o czym się mówi jest prawdą. Dowiedzą się również co to takiego logika.

Półkolonie dla eko-kombinatorów

Półkolonie przeznaczone są dla dzieci od 5 do 12 lat. Uczestnicy mają zapewnioną opiekę wykwalifikowanych wychowawców w godz. 7.30 – 16.30. oraz całodzienne wyżywienie. Turnusy będą odbywać się przez całe wakacje. Zapisów można dokonywać na stronie Fundacji Edukacyjnej Kombinatory oraz pod numerem 607 31 32 66. Koszt tygodniowych zajęć to 489 zł.

Kategoria: Warsztaty