Bezpłatne turnusy terapeutyczne dla dzieci z chorobą nowotworową

niedziela 12 maja 2019
  • Podczas wakacji odbędą się co najmniej cztery 6-dniowe turnusy terapeutyczne (fot. mat. organizatora)
    Podczas wakacji odbędą się co najmniej cztery 6-dniowe turnusy terapeutyczne (fot. mat. organizatora)
Ruszyły zapisy na bezpłatne turnusy terapeutyczne dla najmłodszych zmagających się z chorobą nowotworową – Urtica Dzieciom Camp. Z pomocy psychoonkologów, terapeutów, dietetyków czy animatorów zabawy będzie mogło skorzystać ponad 70 dzieci. To również spotkania ze znanymi osobami, jak Jerzy Stuhr.

To już 4. edycja turnusów organizowanych przez Fundację Urtica Dzieciom we współpracy ze Stowarzyszeniem Unicorn. Od 2016 roku w przedsięwzięciu uczestniczyło już ponad 250 osób. To wakacje połączone z terapią, gdzie oprócz leczenia można rozwijać pasje, relaksować się, uczyć nowych rzeczy i odkrywać piękno świata, ale przede wszystkim zapomnieć o chorobie.

Bezpłatne turnusy – warunki uczestnictwa

Uczestnikiem projektu może być dziecko w wieku 5-18 lat, które choruje na nowotwór lub zakończyło leczenie onkologiczne, a jego stan zdrowotny pozwala na kilkudniowy pobyt poza ośrodkiem szpitalnym. Udział w turnusie jest bezpłatny zarówno dla dziecka, jak i jego opiekuna – pokrywają oni wyłącznie koszt dojazdu do krakowskiego Centrum Psychoonkologii Unicorn. Aby wziąć udział w turnusie, należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, który można znaleźć na stronie Urtica Dzieciom. W ciągu 5 dni roboczych organizator poinformuje o wpisaniu na listę uczestników lub w przypadku dużej ilości zgłoszeń o wpisaniu na listę rezerwową. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność nadesłania kompletnie wypełnionych zgłoszeń. Pierwszeństwo mają te osoby, które nie brały udziału w poprzednich edycjach.

Zajęcia z psychologami, warsztaty i zabawa

Projekt to regularne zajęcia grupowe z psychologami – odrębne dla dzieci i rodziców, warsztaty z dietetykiem, onkologiem, zajęcia ruchowe, plastyczne, zabawy z animatorami, zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, a nawet spotkania z cenionymi osobami publicznymi. W ubiegłym roku uczestników odwiedziła Ewa Wachowicz, Jolanta Kwaśniewska, a prof. Jerzy Stuhr regularnie przyjeżdża na turnusy, by poczytać maluchom bajki.

Fundacja Urtica Dzieciom

Powołana do życia została w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 22 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Dotychczas udało się zebrać na ten cel niespełna 3 miliony zł.

Podczas tegorocznych wakacji odbędą się co najmniej cztery 6-dniowe turnusy terapeutyczne: 23-28 czerwca, 29 czerwca-4 lipca, 5-10 lipca, 11-16 lipca w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Krakowie (ul. Zielony Dół 4 ).

Kategoria: Wiadomości