Zwierzaki Bystrzaki i trening spostrzegawczości

poniedziałek 13 maja 2019
  • „Zwierzaki Bystrzaki” to gra edukacyjna (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    „Zwierzaki Bystrzaki” to gra edukacyjna (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Szata graficzna zdecydowanie zachęca do zabawy (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Szata graficzna zdecydowanie zachęca do zabawy (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Gra dedykowana jest dzieciom od lat 5 (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Gra dedykowana jest dzieciom od lat 5 (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Są dzieci, które uwielbiają wyszukiwanki i odnajdywanie niewielkich przedmiotów na stronach pełnych detali. Inne szybko się zniechęcają, i choć to zabawa, która świetnie wypływa na rozwój dziecka, to trudno je zachęcić do ćwiczeń. „Zwierzaki bystrzaki” to gra, która może sprawdzić się w obu przypadkach.

„Zwierzaki Bystrzaki” to kolejna gra edukacyjna Kapitana Nauki, która w jednym pudełku zamyka mnóstwo inspiracji oraz propozycji zabaw i gier. Dzięki temu z zawartości skorzystają dzieci w różnym wieku, a gdy jedna z gier się znudzi, pozostaje jeszcze 10 innych wariantów.

Dżungla pełna kolorów

„Zwierzaki bystrzaki” to przede wszystkim intensywne kolory. Plansza, karty, żetony pełne są wzorzystych i barwnych kameleonów, ryb, motyli i węży. Szata graficzna zdecydowanie zachęca do zabawy! Minusem może być fakt, że plansza jest wykonana ze sztywniejszego papieru i bardziej przypomina plakat, ale Idzie to jednak w parze, z atrakcyjną ceną gry.

Dla malucha, dla starszaka

Gra dedykowana jest dzieciom od lat 5, choć z powodzeniem możemy bawić się z młodszymi dziećmi. Przy zabawie z trzylatkiem świetnie sprawdziło się uproszczone memory, „wojna w dżungli” (podobna do tradycyjnej karcianej wojny) oraz odnajdywanie ilustracji z żetonów na dużej planszy. Starsze dzieci będą mogły rywalizować ze sobą w takich grach jak „Kto pierwszy w dżungli”, gdzie potrenują szybkość reakcji, czy w „Pojedynku”, czyli klasycznej wojnie z elementami wyszukiwania. Inne gry również skupiają się wokół treningu pamięci, spostrzegawczości i szybkości.

Kreatywne zabawy ze zwierzakami

„Zwierzaki bystrzaki” to gra, która podobnie jak „Gotowanie” pozwala na tworzenie własnych zabaw i nowych wariantów rozgrywek. Bardzo podoba nam się takie podejście do tematu, gdyż zachęca dzieciaki do tworzenia własnych zabaw i gier. Pokazuje również, że klasyczne rozgrywki typu memory czy wojna potrafią być atrakcyjne i ciekawe, gdy mamy do dyspozycji kolorowe karty i dołożymy do nich kilka prostych zasad.

Zobacz także

fot. foter.com

Oryginalne, kreatywne, ekologiczne i dla dzieci w każdym wieku. Wszystkie pochodzą z Francji i są jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli szukacie niebanalnych książeczek i zabawek, które zachwycą Wasze dziecko, a przy okazji spowodują, że maluch pozna język francuski - ten przegląd jest dla Was.

Zabawki prosto z Francji – ekologiczne i bezpieczne