Przedszkole i żłobek Tika czekają na dzieci

piątek 24 maja 2019
 • Trwają zapisy do integracyjnych - przedszkola i żłobka Tika w Katowicach (fot. mat. organizatora)
  Trwają zapisy do integracyjnych - przedszkola i żłobka Tika w Katowicach (fot. mat. organizatora)
 • Trwają zapisy do integracyjnych - przedszkola i żłobka Tika w Katowicach (fot. mat. organizatora)
  Trwają zapisy do integracyjnych - przedszkola i żłobka Tika w Katowicach (fot. mat. organizatora)
 • Przedszkole i żłobek Tika jest dobrze wyposażone, zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra (fot. mat. organizatora)
  Przedszkole i żłobek Tika jest dobrze wyposażone, zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra (fot. mat. organizatora)
 • Przedszkole i żłobek Tika jest dobrze wyposażone, zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra (fot. mat. organizatora)
  Przedszkole i żłobek Tika jest dobrze wyposażone, zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra (fot. mat. organizatora)
Zastanawiacie się do jakiego żłobka lub przedszkola zapisać pociechę? Nie jest to łatwa decyzja. Na szczęście na Śląsku pojawiają się nowe placówki z coraz ciekawszą ofertą. Jedną z nich jest Tika z profesjonalną kadrą, która od 10 lat zabawia dzieci na festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Moment, w którym dziecko idzie do przedszkola wcale nie musi być trudny. To czas, gromadzenia wyjątkowych wspomnień, uczenia się nowych rzeczy i budowania pierwszych relacji z rówieśnikami. To także czas zmiany z malucha w pewnego siebie ucznia.

Nowe miejsce w Katowicach

Tika od 10 lat gości w Katowicach na festiwalu Tauron Nowa Muzyka tworząc strefę Junior Art, gdzie dzieci mogą twórczo spędzać czas. Są też stałe punkty przedszkolne w Bytomiu, a od niedawna również wielooddziałowe przedszkole oraz żłobek w Katowicach, przy ul. Dworskiej 12. Dzieci bawią się tam i wszechstronnie rozwijają, tak aby były gotowe płynnie i ze spokojem przejść na poziom edukacji szkolnej. Przedszkolaki pracują zgodnie ze swoim potencjałem i wszystkie, także te rozwijające się w sposób nieharmonijny lub wolniejszy otrzymują wsparcie.

Rozwój, zabawa i integracja

Placówka przyjmuje dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne. Dzieci wzajemnie na siebie oddziałują na wielu płaszczyznach, co daje szereg korzyści. Maluchy pełnosprawne zdobywają umiejętności w zakresie edukacji przedszkolnej jednocześnie ucząc się tolerancji, empatii i niesienia pomocy innym. Z kolei dzieci z niepełnosprawnościami podczas zajęć edukacyjnych, przygotowywanych w sposób dostosowany do ich możliwości i potrzeb, uczą się, jak przezwyciężać własne obawy, jak radzić sobie w grupie rówieśniczej i budować z nią relacje. Przede wszystkim jednak są chronione przed izolacją, mają też szanse poznania i docenienia swoich mocnych stron. 

Doświadczona kadra

Kadra placówki to wszechstronnie wykształceni pedagodzy, specjaliści z różnych dziedzin m.in. psychologii, rehabilitacji, logopedii i neurologopedii, terapii SI, terapii behawioralnej i socjoterapii. Doświadczenie nauczycieli sprawia, że zajęcia w grupach przedszkolnych są realizowane przy pomocy różnych metod i form aktywności, a umiejętności zdobywane przez dzieci są naprzemiennie ćwiczone. W ramach edukacji specjalnej placówka realizuje zalecenia zawarte w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego oraz w opiniach o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.

Zdrowe posiłki i bogato wyposażone sale

Placówki wyposażone są w sale dydaktyczne, sale zabaw oraz sale rehabilitacyjne i minisale sportowe. Znajdują się w nich także gabinety specjalistów wykorzystywane m.in. podczas zajęć terapii logopedycznej, pedagogicznej i konsultacji psychologicznych. Przy każdej placówce jest ogród, gdzie maluchy mogą miło spędzać czas na świeżym powietrzu. Skład posiłków układa dietetyk, zgodnie z zasadami żywienia dzieci, które obejmują kaloryczność oraz niezbędne składniki pokarmowe i mineralne. Przedszkolaki zjadają trzy posiłki dziennie, podczas których uczą się pozytywnego stosunku do jedzenia i zasad savoir vivre.

Rekrutacja do nowych grup

Obecnie trwa rekrutacja na rok przedszkolny i żłobkowy 2019/2020. Do żłobka można zapisać dziecko, które ukończyło 1. rok życia, do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej tika.com.pl. W celu uzyskania informacji nt. dostępności miejsc, należy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie i czekać na kontakt przedstawiciela placówki.

Nabór do placówek jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Kategoria: Wiadomości