Drewniany Konik – nowe miejsce zabaw dla dzieci

wtorek 28 maja 2019
 • Drewniany Konik to nowe miejsce zabaw dla dzieci (fot. mat. bawialni)
  Drewniany Konik to nowe miejsce zabaw dla dzieci (fot. mat. bawialni)
 • W bawialni znajdują się drewniane miniświaty - jest dom, warsztat, szpital i sklep (fot. mat. bawialni)
  W bawialni znajdują się drewniane miniświaty - jest dom, warsztat, szpital i sklep (fot. mat. bawialni)
 • W Drewnianym Koniku znajdziemy drewniane zabawki, tablice manipulacyjne i pomoce Montessori (fot. mat. bawialni)
  W Drewnianym Koniku znajdziemy drewniane zabawki, tablice manipulacyjne i pomoce Montessori (fot. mat. bawialni)
 • Bawialnia mieści się przy ul. Zamkowej 5 w Sosnowcu (fot. mat. bawialni)
  Bawialnia mieści się przy ul. Zamkowej 5 w Sosnowcu (fot. mat. bawialni)
 • W sali zabaw Drewniany Konik przestrzenie są przyjazne dla dziecka, zbliżone do tych w domu (fot. mat. bawialni)
  W sali zabaw Drewniany Konik przestrzenie są przyjazne dla dziecka, zbliżone do tych w domu (fot. mat. bawialni)
 • Można się tu też posilić i zdrowo zjeść - produkty bez cukru to duży atut tego miejsca (fot. mat. organizatora)
  Można się tu też posilić i zdrowo zjeść - produkty bez cukru to duży atut tego miejsca (fot. mat. organizatora)
 • Smoothie, herbaty, lemoniady, a także ciasta bez cukru, wegańskie zupy i przekąski na ciepło - m.in. takie produkty znajdziemy w bawialnianym bistro (fot. mat. bawialni)
  Smoothie, herbaty, lemoniady, a także ciasta bez cukru, wegańskie zupy i przekąski na ciepło - m.in. takie produkty znajdziemy w bawialnianym bistro (fot. mat. bawialni)
Przyjazna przestrzeń pełna edukacyjnych zabawek, drewniany miniświat, w którym maluchy wcielają się w role lekarzy, sprzedawców, mechaników czy kucharzy. Do tego smaczne i zdrowe przekąski bez cukru – brzmi cudownie? Bo tak jest w nowej sali zabaw – Drewniany Konik.

My rodzice znamy już chyba wszystkie atrakcyjne miejsca dla dzieci, które funkcjonują w województwie śląskim. Wiele z nich ma podobny charakter. Czy może nas coś zaskoczyć? Okazuje się, że może. To miejsce nazywa się Drewniany Konik.

Mnóstwo frajdy i rozwijających zabawek

Drewniany Konik to bawialnia, w której najmłodsi mogą rozwijać swoją kreatywność, spostrzegawczość i interakcje rówieśnicze. Dzięki specjalne skonstruowanej przestrzeni podzielonej na kilka różnych drewnianych miniświatów,  mogą wcielać się w rolę dorosłych – jest warsztat samochodowy, sklep spożywczy, kuchnia i szpital. Dzięki tablicom manipulacyjnym maluchy ćwiczą zdolności manualne, a pomoce Montessori okazują się nieocenione w nauce wielu codziennych czynności. W sali zabaw znajduje się też półka z nowościami wydawniczymi, a niebawem odbywać się będą zajęcia umuzykalniające, plastyczne, sensoplastyka i joga.

Ciasta i soki bez cukru – smacznie i zdrowo

W bawialni główny nacisk stawia się na zdrowy rozwój malucha, zatem nie może być mowy o słodkich przekąskach czy niezdrowych napojach. To nie znaczy, że nie zjemy tu smacznie i nie ugasimy pragnienia pysznymi napojami. Znajdujące się w bawialni bistro oferuje aromatyczną kawę, różne rodzaje herbaty, smoothie, soki i lemoniady bez cukru, ciasta, w których zamiast cukru jest miód lub ksylitol, a dla tych, którzy wolą coś konkretnego na ząb - codziennie inna zupa na wegańskim wywarze oraz ciepłe przekąski - bagietki na ciepło i tortille.

Drewniany Konik mieści się przy ul. Zamkowej 5 w Sosnowcu. Oficjalne otwarcie lokalu odbędzie się w Dzień Dziecka – 1 czerwca. Za wstęp zapłacimy 15 zł – nie ma ograniczenia czasowego (rodzice wchodzą za darmo). Więcej o atrakcjach organizowanych w dniu otwarcia przeczytacie w naszej zapowiedzi.

Kategoria: Aktywna rekreacja