„Jak sprzedał konia i przez las wracał” - słuchowisko dla dzieci

środa 5 czerwca 2019
  • Bajeczki czytane są prostym, ciekawym językiem (fot. mat. Bajkowa Zatoka)
    Bajeczki czytane są prostym, ciekawym językiem (fot. mat. Bajkowa Zatoka)
Patronat silesiadzieci.pl
W najnowszym słuchowisku Bajkowej Zatoki historia na podstawie opowieści Joanny Papuzińskiej. Główny bohater bajki musi sprzedać swojego ukochanego konia. Dlaczego i co się będzie działo dalej? – przekonajcie się sami.

Bajkowa Zatoka to projekt grupy przyjaciół – zawodowych aktorów i muzyków. Ich główny cel to uśmiech na twarzach wszystkich dzieci w Polsce. Słuchowiska to przygody i historie zarówno z klasycznych bajek, jak i „nowych” opowieści. Główni bohaterowie zmagają się z różnymi problemami, z których płynie pouczający morał.

Przy śniadaniu, podczas zabawy, na dobranoc

Bajki możemy słuchać na dobranoc, podczas zabawy, czy też w podróży. Dzięki słuchowiskom dzieci uczą się koncentracji na słowach, jak również ćwiczą podzielność uwagi. Bajeczki czytane są prostym, ciekawym językiem. Lektorzy wyraźnie akcentują wyrazy i przekazują emocje za pomocą głosu. Dzięki temu maluchy uczą się poprawnej wymowy i chętnie słuchają opowieści.

„Jak sprzedał konia i przez las wracał” to najnowsza propozycja Bajkowej Zatoki. Na kanale YouTube co niedzielę o godz. 16 będą pojawiać się nowe słuchowiska. Bajkową Zatokę znajdziecie również na Fb.