Chłopaki z poprawczaka robią piaskownice dla dzieci

środa 12 czerwca 2019
  • W tworzenie piaskownic zaangażowanych jest blisko 50 uczniów (fot.  M.Manowski/ Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich)
    W tworzenie piaskownic zaangażowanych jest blisko 50 uczniów (fot. M.Manowski/ Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich)
  • Każdy ma do wykonania inną część pracy (fot.  M.Manowski/ Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich)
    Każdy ma do wykonania inną część pracy (fot. M.Manowski/ Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich)
Kolorowe piaskownice z ławeczkami trafiają bezpłatnie do dzieci niepełnosprawnych i z potrzebujących rodzin. Pomysł na taką formę pomocy zrodził się w z Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Łące koło Pszczyny.

Uczniowie często uczestniczą w różnych akcjach jako wolontariusze, tym razem chcieli zrobić coś dla dzieciaków z potrzebujących rodzin. I tak powstał projekt – piaskownice dla dzieci.

Kolorowe miejsce zabaw

W tworzenie piaskownic zaangażowanych jest blisko 50 uczniów. Powstają one podczas zajęć na warsztatach szkolnych, pod okiem nauczyciela. Każdy ma do wykonania inną część pracy: rozbieranie palet, obróbka drewna, mocowanie dna, malowanie. Tak powstaje nowe miejsce do zabawy, które sprawi radość niejednemu dziecku. A młodzież, dzięki projektowi uczy się zawodu i robi coś pożytecznego dla społeczeństwa.

Bezpłatna pomoc

Darmowe piaskownice cieszą się dużym zainteresowaniem. Do końca czerwca do dzieciaków trafi blisko 25 piaskownic, a już we wrześniu akcja ruszy ponownie. - Zamówionych na chwilę obecną jest przeszło 70 piaskownic – podkreśla Marcin Manowski jeden z pomysłodawców projektu. Materiały do produkcji piaskownic przekazali okoliczni przedsiębiorcy i mieszkańcy. Jednak aby piaskownice mogły w dalszym ciągu powstawać potrzebna jest pomoc. Można wspierać projekt, przekazując nowe materiały, jak deski, palety, farby oraz piasek.

Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich znajduje się przy ul. Zdrojowej 64 w Pszczynie-Łąka. 

Kategoria: Wiadomości