Długi weekend w Kolejkowie

sobota 15 czerwca 2019
  • Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa (fot. mat. organizatora)
    Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa (fot. mat. organizatora)
  • Kolejkowo można odwiedzać 365 dni w roku w godz. 10-18 (fot. mat. organizatora)
    Kolejkowo można odwiedzać 365 dni w roku w godz. 10-18 (fot. mat. organizatora)
  • Wystawę tworzą również figurki, które nawiązują do tradycji i wydarzeń na Śląsku (fot. mat. organizatora)
    Wystawę tworzą również figurki, które nawiązują do tradycji i wydarzeń na Śląsku (fot. mat. organizatora)
Nadchodzący długi weekend to idealna okazja, by złapać oddech i oddać się małym przyjemnością wraz z bliskimi. Dodatkowe dni wolne warto zagospodarować w fajny, aktywny sposób. Podpowiadamy, gdzie można się wybrać – Kolejkowo to fantastyczna zabawa w miniaturowym świecie.

Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa. Wśród 3200 figurek odnaleźć można przedstawicieli różnych zawodów oraz zwierzęta, których nie zobaczymy na co dzień. Po 460 metrach torowiska podróżuje 12 pociągów, składających się łącznie z 58 wagonów.

Padający deszcz i Dziki Zachód

To tu znajduje się jedyna na świecie makieta na której pada prawdziwy deszcz. Zmieniające się pory dnia i nocy pozwalają zobaczyć całkowicie różne oblicza miast i ich mieszkańców. Wyjątkową częścią makiety są „Dzikie Gliwice”, po których pływa jedyny w Polsce miniaturowy statek - Western River. Zabierze on każdego w niezwykłą podróż po Dzikim Zachodzie, ukazując zwiedzającym sceny rodem z Westernu.

Śląsk w miniaturze

Gliwicka makieta przedstawia charakterystyczne miejsca na terenie całego Śląska. Wśród nich zobaczymy m. in. dworzec kolejowy w Gliwicach, Radiostację Gliwice oraz Nikiszowiec. Najnowsza część makiety przedstawia Hutę Pokój w Rudzie Śląskiej oraz Kopalnie Węgla Kamiennego Szombierki. W Kolejkowie znajdziemy również figurki, które tworzą dziesiątki inscenizacji nawiązujących do wydarzeń i tradycji związanych z całym Śląskiem.

Miniatury 365 dni w roku

Kolejkowo znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna, przy ul. Pszczyńskiej 315 w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kategoria: Zwiedzanie

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Majówka, wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy