Nowy tor dla rolkarzy i wrotkarzy

poniedziałek 17 czerwca 2019
  • Rolkowisko powstanie przy ul. Żernickiej w Gliwicach (fot. mat. pixabay)
    Rolkowisko powstanie przy ul. Żernickiej w Gliwicach (fot. mat. pixabay)
Asfaltowy tor – pętla będzie miał długość 222 m i szerokości 2,5 m. Wzdłuż trasy powstaną zatoczki z ławkami. Nowe miejsce aktywnej rekreacji powinno być gotowe już we wrześniu.

W gliwickich Żernikach powstanie kolejny tor dla rolkarzy i wrotkarzy. Jednokierunkowa trasa będzie biegła brzegiem skweru przy boisku, hali sportowej i w pobliżu kościoła p.w. Jana Chrzciciela. Wzdłuż toru powstaną też zatoczki z ławkami, na których będzie można założyć rolki czy odpocząć. W planach jest również budowa oświetlenia, nowe nasadzenia oraz montaż czterech ławek parkowych i dwóch zestawów piknikowych, koszy na śmieci i dwóch stojaków rowerowych.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna być gotowa we wrześniu. Przetarg na budowę toru wraz z oświetleniem ul. Żernickiej został już ogłoszony.

Będzie to drugie rolkowisko w mieście. W 2016 oddano do użytku tor w kształcie ósemki, o długości 1,5 km w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej. Na ścieżkę najłatwiej dostać się od strony ul. Dębowej.

Kategoria: Wiadomości