Rodzinna niedziela w Kolejkowie

wtorek 25 czerwca 2019
  • W miniaturowym świecie odnajdziemy 12 pociągów (fot. mat. organizatora)
    W miniaturowym świecie odnajdziemy 12 pociągów (fot. mat. organizatora)
  • Twórcy Kolejkowa umieścili na makiecie autentyczne budowle z regionu (fot. mat. organizatora)
    Twórcy Kolejkowa umieścili na makiecie autentyczne budowle z regionu (fot. mat. organizatora)
  • Kolejkowo zamieszkuje przeszło 3200 miniaturowych mieszkańców (fot. mat. organizatora)
    Kolejkowo zamieszkuje przeszło 3200 miniaturowych mieszkańców (fot. mat. organizatora)
Niedziele wolne od handlu pozwalają poświęcić ten dzień na odpoczynek i czas wśród bliskich. Jest to również idealna okazja do aktywnej rekreacji. Miejsce, które możecie odwiedzić we wszystkie niedziele i dobrze się bawić to Kolejkowo.

Kolejkowo to realny świat pomniejszony 25-krotnie, po którym poruszają się pociągi, jeżdżą samochody, pływa statek. Makieta ma dwa niesamowite oblicza, ponieważ po 9 minutach dnia zapada zmrok. Ukazuje on nocne życie mieszkańców, które można podziwiać przez rozświetlone okna budynków.

Śląsk, historia i Dzikie Gliwice

Na makiecie znaleźć można mnóstwo scenek sytuacyjnych, które czasem śmieszą a czasem skłaniają do zadumy. Wśród nich zobaczymy zarówno sytuacje z życia codziennego, jak i wyjątkowe wydarzenia historyczne. Twórcy Kolejkowa umieścili na makiecie autentyczne budowle z regionu, m.in. dworzec w Gliwicach czy gliwicki ratusz. Oprócz przedstawienia Śląska, pojawiły się „Dzikie Gliwice” zainspirowane tematyką dzikiego zachodu i westernów.

Kolejkowo w liczbach

W miniaturowym świecie odnajdziemy 12 pociągów, których składy mają łącznie 58 wagonów. Podróżują po 460 metrach torowiska, przemierzając cały Śląsk i mijając jego mieszkańców. Na 900 metrach kwadratowych wystawy, znaleźć można 235 budynków, wśród których toczy się realne życie. Kolejkowo zamieszkuje przeszło 3200 miniaturowych mieszkańców, których codzienne życie obserwujemy na makiecie.

Warsztaty modelarskie dla najmłodszych

Dzieci w wieku od 4 do 12 lat, pod okiem specjalistów, poznają podstawy tworzenia własnych miniatur. Na specjalnych stanowiskach najmłodsi znajdą wszystkie potrzebne materiały, aby stworzyć swój wymarzony model. Po zakończonych zajęciach każdy uczestnik otrzyma Dyplom Modelarza i zabierze swoją pracę do domu. Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę o trzech różnych godz.: 12, 14 oraz 16. Koszt zajęć to 10 zł. Czas warsztatów to 40 - 60 min. Obowiązują zapisy pod numerem 880 006 001 lub w kasie Kolejkowa.

Kolejkowo mieści się przy ul. Pszczyńskiej 315 w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, również w niedziele i święta w godz. 10-18. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie. Dla grup zorganizowanych ceny biletów to 15 zł – normalny i 12 zł – ulgowy.

Kategoria: Aktywna rekreacja