Rośnij w górę - książka do powieszenia

piątek 5 lipca 2019
 • Na okładce „Rośnij w górę” widzimy wysoki budynek. Oglądając książkę wdrapujemy się wraz z dziewczynką i chłopcem na najwyższe piętro (fot. Ewelina Zielinska/SilesiaDzieci.pl)
  Na okładce „Rośnij w górę” widzimy wysoki budynek. Oglądając książkę wdrapujemy się wraz z dziewczynką i chłopcem na najwyższe piętro (fot. Ewelina Zielinska/SilesiaDzieci.pl)
 • Każda strona wypełniona jest bogatą w detale ilustracją prezentującą jeden z pokoi (fot. Ewelina Zielinska/SilesiaDzieci.pl)
  Każda strona wypełniona jest bogatą w detale ilustracją prezentującą jeden z pokoi (fot. Ewelina Zielinska/SilesiaDzieci.pl)
 • Każda strona wypełniona jest bogatą w detale ilustracją prezentującą jeden z pokoi (fot. Ewelina Zielinska/SilesiaDzieci.pl)
  Każda strona wypełniona jest bogatą w detale ilustracją prezentującą jeden z pokoi (fot. Ewelina Zielinska/SilesiaDzieci.pl)
 • „Rośnij w górę” to książka harmonijkowa, którą możemy powiesić na ścianie.
  „Rośnij w górę” to książka harmonijkowa, którą możemy powiesić na ścianie.
„Rośnij w górę” to książka zaskakująca! A dzięki swej dodatkowej funkcji ma szansę na bycie w użyciu przez długie lata. Tego tytułu nie odkłada się na półkę, co najwyżej można ją odwiesić na ścianę!

Książki, które uzupełniamy w trakcie czytania, książki przy których dzieci skaczą, tańczą i klaszczą, książki z dźwiękami, ruchomymi obrazkami i okienkami. Można powiedzieć, że doświadczonego czytelnika nic już nie zaskoczy. A jednak… zaskoczyła nas, książka, która właśnie wisi na ścianie i pomaga nam zapisywać przybywające dzieciom centymetry.

Wchodząc na najwyższe piętro

Na okładce „Rośnij w górę” widzimy wyjątkowo wysoki budynek. Oglądając książkę wdrapujemy się wraz z dziewczynką i chłopcem na najwyższe piętro. Każda strona wypełniona jest bogatą w detale ilustracją prezentującą jeden z pokoi. Na pierwszym piętrze znajduje się egzotyczny pokój z zaparkowanym samochodem, na drugim wypoczywa syrenka w wannie, a w kolejnych pokojach spotkać można parę grającą w szachy czy ogromnego czarnego kota. Na samej górze wszyscy spotkani wcześniej bohaterowie zasiadają do stołu by świętować.

Bogactwo detali, mnogość historii

Brak tekstu pozwala na dowolność interpretacji i zmusza do poszukiwań. Każde kolejne podejście do „Rośnij w górę” to kolejna ciekawostka, nowe odkrycie. Zauważamy, że na każdej stronie pojawia się biały króliczek, mieszkańcy jednego z pięter oglądają właśnie „Rośnij w górę”, koperty z serduszkami to pewnie zaproszenia, a dziewczynka przypominająca Czerwonego Kapturka z każdego pokoju zabiera coś do swego koszyczka.

Miarka wzrostu

„Rośnij w górę” to książka harmonijkowa, którą możemy powiesić na ścianie. W tym celu przygotowano nawet otwór w odpowiednim miejscu. Książkę możemy powiesić kolorowymi stronami do przodu, gdyż na ich brzegu znajduje się miarka wzrostu. Za to po drugiej stronie ilustracje są tylko delikatnie widoczne na miętowym, matowym papierze. Po tej stronie możemy umieszczać nasze pomiary i wszystko to, co wpadnie nam do głowy.

„Rośnij w górę” zawisło na naszej szafie. Mamy na niej zapisany wzrost wielu członków rodziny (miarka sięga do 200 cm) i sprawdzamy od czasu do czasu, ile jeszcze dzieciakom brakuje, by przerosnąć dorosłych. A Wy? Na którym piętrze fantazyjnego budynku już jesteście?

Kategoria: Recenzje książek