Plenerowe biblioteczki – usiądź i poczytaj

poniedziałek 22 lipca 2019
  • Plenerowa biblioteczka znajduje się m.in w Parku Jacka Kuronia (fot. mat. Fb Sylwia Szarwark)
    Plenerowa biblioteczka znajduje się m.in w Parku Jacka Kuronia (fot. mat. Fb Sylwia Szarwark)
  • Mieszkańcy w głosowaniu zadecydują, gdzie staną dwie biblioteczki m.in. jednorożec (fot. mat. MBP Sosnowiec)
    Mieszkańcy w głosowaniu zadecydują, gdzie staną dwie biblioteczki m.in. jednorożec (fot. mat. MBP Sosnowiec)
Są kolorowe, przypominają biedronkę, jednorożca, kota, a nawet boisko piłkarskie – mowa o plenerowych mikrobibliotekach. Tu możecie wypożyczyć książkę, zabrać ją do domu lub przeczytać siedząc na pobliskiej ławce. Mile widziana wymiana książkowa.

Plenerowe biblioteczki zagościły w Sosnowcu. W tych kolorowych skrzynkach mieszczą się książki, które można wypożyczać. W każdej z lektur znajduje się zakładka z instrukcją. Książki uzupełniane są na bieżąco.

Drewniana biedronka w Parku Jacka Kuronia

Biblioteczki powstały dzięki zaangażowaniu m.in. Sylwii Szarwark – pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, która pozyskała fundusze na warsztaty stolarskie i rękodzielnicze dla mieszkańców Zagórze (w ramach Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych). Wśród uczestników znaleźli się m.in.: przedszkolaki, uczniowie wraz z rodzicami, młodzież ze Stowarzyszenia "Razem Dla", wolontariusze z Fundacji "Dr Clown" i radni miasta Sosnowca.

Ty zdecyduj: gdzie jednorożec, a gdzie kot

Efekty ich pracy można podziwiać w Ogrodzie Jordanowskim w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym, na Górce Środulskiej i na deptaku na osiedlu między ulicą Lubelską i Koszalińską. W planach są jeszcze dwie biblioteczki z jednorożcem i kotem. O tym, gdzie staną zadecydują mieszkańcy w głosowaniu. Do wyboru jest 6 lokalizacji: Park Sielecki (okolice strefy relaksu), Park Sielecki (plac zabaw), Park Kresowy (okolice Egzotarium), Park Żeromskiego, Stawiki, Park Harcerski. Głosować można do 16 sierpnia na Fb Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Kategoria: Wiadomości