Księża Góra – rekreacja dla małych i dużych

czwartek 8 sierpnia 2019
 • W Parku Księża Góra znajduje się basen, plac zabaw, park linowy, a nawet rampa do ewolucji na deskorolkach (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
  W Parku Księża Góra znajduje się basen, plac zabaw, park linowy, a nawet rampa do ewolucji na deskorolkach (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
 • W pobliżu placu zabaw jest grota notozaura Radzia, a także miejsce do gry w szachy oraz ścieżki rekreacyjno-spacerowe (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
  W pobliżu placu zabaw jest grota notozaura Radzia, a także miejsce do gry w szachy oraz ścieżki rekreacyjno-spacerowe (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
 • Na dzieci czekają tu drewniane, bajkowe postacie (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
  Na dzieci czekają tu drewniane, bajkowe postacie (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
 • Park Księża Góra mieści się przy ul. Księżogórskiej w Radzionkowie (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
  Park Księża Góra mieści się przy ul. Księżogórskiej w Radzionkowie (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
To nasz ulubiony plac zabaw. Można pobawić się na torze przeszkód zawieszonym pomiędzy drzewami, odwiedzić dinozaura lub pojeździć na hulajnodze. Amatorzy sportu znajdą tu siłownię na świeżym powietrzu, a miłośnicy kąpieli - basen.

Księża Góra wznosi się 357 m n.p.m. w Radzionkowie, przy granicy z Piekarami Śląskimi. Znajdziemy tu miejski basen, Śląski Ogród Botaniczny i, co sprawia największą frajdę dzieciom, plac zabaw i park linowy. Choć obiekt nie należy do nowych (oddany do użytku w 2010 roku) jest naszym ulubionym w regionie.

Tor przeszkód, domki na drzewie i ślizgawki

W słoneczne dni w parku znajdziemy sporo cienia. Dzieci mogą pobawić się na torze przeszkód zawieszonym pomiędzy drzewami. Przygodę rozpoczynają wchodząc po schodkach lub wybierając drewnianą ściankę wspinaczkową. Tor ogrodzony jest siatką. Do przejścia są różnego rodzaju kładki, na każdym etapie można odpocząć w drewnianym domku. Zabawę kończy zjazd ze zjeżdżalni. Trudność przejścia zależy od sprawności dziecka. Nasz 2,5 latek z pomocą siostry bawi się w najlepsze. Nie zapomniano o mniejszych dzieciach. Poniżej linii drzew znajdziemy plac zabaw z piaskownicą, huśtawkami, konikami i zjeżdżalniami, a w piaskownicy - ogólnodostępne zabawki. Dorosłym z pewnością spodoba się siłownia na świeżym powietrzu.

Odwiedź dinozaura i bajkowe postacie

W pobliżu placu zabaw znajduje się grota notozaura Radzia, którego skamieniałości występują na terenie Księżej Góry. Drapieżny gad żył w płytkim morzu, które pokrywało obecny teren parku. Tuż obok groty można zagrać w szachy, na specjalnie przygotowanych stołach lub w ping-ponga. Niedaleko siłowni można obejrzeć drewniane rzeźby, a wśród nich pociągi, wiewiórki i dziki.

Spacer, rower lub kijki

Znajduje się tu także 2,5 km oświetlonych, wielofunkcyjnych sieci ścieżek rekreacyjno-spacerowych do aktywnego spędzania wolnego czasu m.in. jazdy na rowerze, rolkach, biegania oraz nordic walkingu i nart biegowych. Miejsce idealnie nadaje się na spacer z wózkiem. Na szczyt góry dojdziemy asfaltową drogą. Tu możemy podziwiać panoramę okolicznych miast – Radzionkowa, Piekar Śląskich, Bytomia a nawet Siemianowic Śląskich.

Park Księża Góra mieści się przy ul. Księżogórskiej w Radzionkowie.

 

Kategoria: Aktywna rekreacja