Uwaga! Opryski przeciw kleszczom i komarom

czwartek 8 sierpnia 2019
  • Kleszcz napompowany krwią może mieć rozmiar paznokcia, pusty ma zaledwie od 1 do 2,5 mm (fot. pixabay)
    Kleszcz napompowany krwią może mieć rozmiar paznokcia, pusty ma zaledwie od 1 do 2,5 mm (fot. pixabay)
Władze Tychów zaplanowały na dziś (8 sierpnia) opryski parków i zbiorników wodnych. W ten sposób chcą zwalczyć kleszcze i komary. Zobaczcie, które miejsce i w jakich godzinach będą niedostępne.

Opryski obejmujące łączną powierzchnię 65 hektarów, pomogą zwalczyć znaczną część kleszcz i komarów, które latem uprzykrzają życie mieszkańcom. Odbędą się w Parku Północnym, Parku św. Franciszka, na Sublach I i II, na Osiedlu Łabędzim oraz na terenach wokół zbiornika Paprocany. Władze miasta proszą mieszkańców o to, by w godz. 20-24 nie przebywali w tych miejscach.

Kleszcze przenoszą bakterię Borrelia burgdorferi, która wywołuje boreliozę. Ta groźna choroba może być śmiertelna, jeżeli nie jest odpowiednio leczona. Warto po wizycie w lesie czy parku obejrzeć dokładnie swoje ciało i ciało dziecka. Jeżeli zauważymy wbitego pajęczaka, należy złapać go pęsetą i ruchem obrotowym (przeciwnym do ruchu wskazówek zegara) usunąć go. W przypadku pojawienia się różowego rumienia wokół ukąszenia trzeba udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Podobnie, gdy wystąpi senność, osłabienie, łamanie w kościach, bóle głowy czy gorączka.

Kategoria: Wiadomości