Zamiast 300 na Dobry Start dostali 600 zł – teraz muszą je zwrócić

piątek 9 sierpnia 2019
  • Pomyłka w wypłaconej kwocie wyprawki w ramach programu Dobry Start dotyczyła aż 900 osób (fot. pixabay)
    Pomyłka w wypłaconej kwocie wyprawki w ramach programu Dobry Start dotyczyła aż 900 osób (fot. pixabay)
Raciborski OPS podwójnie wypłacił kwoty z programu Dobry Start. Z dodatkowego prezentu rodzice nie cieszyli się długo. Teraz pieniądze muszą zwrócić.

W Raciborzu mieszkańcy w ramach programu Dobry Start otrzymali nie 300 zł, a 600 zł. Dodatkowe pieniądze muszą zwrócić, bo trafiły do nich przez pomyłkę. Jak podaje portal naszraciborz.pl pechowy przelew dotyczy 900 osób. Ośrodek Pomocy Społecznej wydał komunikat: "W związku z podwójną wypłatą świadczenia 300+ prosimy o zwrot jednego z nich na poniższe konto..., kwota: …… (300 zł lub wielokrotność), tytuł przelewu: zwrot zdublowanego świadczenia 300+".

300 zł na wyprawkę

Program Dobry Start to 300 zł jednorazowego świadczenia dla wszystkich uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny. Wnioski przez internet można było składać od 1 lipca, a papierowe od 1 sierpnia. Przyjmowane są do 30 listopada. Program dotyczy wszystkich uczniów do 20. roku życia. Osoby niepełnosprawne, uczące się w szkole, będą otrzymywać pieniądze do ukończenia 24 lat. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Kategoria: Wiadomości