Zobacz, kiedy przypadają dni wolne w roku szkolnym 2019/2020

piątek 8 listopada 2019
  • Można już teraz zaplanować sobie urlop wg kalendarza zajęć szkolnych (fot. pixabay)
    Można już teraz zaplanować sobie urlop wg kalendarza zajęć szkolnych (fot. pixabay)
Dni wolne od szkoły czasem nakładają się z dniami wolnymi od pracy. Można również, według kalendarza zajęć szkolnych, zorganizować sobie urlop i spędzić ten czas z dziećmi. Kiedy zatem możemy liczyć na te ustawowo wolne dni w roku szkolnym 2019/2020?

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało aktualny kalendarz szkolny. Według niego rok szkolny 2019/2020 rozpoczyna się w poniedziałek 2 września. Pierwszym wolnym od zajęć dniem będzie 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych, który przypada w piątek. 11 listopada – Święto Niepodległości – w poniedziałek, zatem podobnie, jak w przypadku 1 listopada i tutaj będziemy cieszyć się 3-dniowym weekendem. Przerwa świąteczna rozpoczyna się 23 grudnia i w zależności od szkoły potrwa do 1 lub 6 stycznia. Ferie w województwie śląskim zaplanowano na 13-26 stycznia.

Drugi semestr

Wiosenna przerwa świąteczna (9-14 kwietnia) to pierwsze wolne dni w drugim semestrze. Majówka w 2020 r. to niestety tylko 3 dni wolnego – 1 maja to piątek, 2 i 3 - weekend. Za to Boże Ciało przypada w czwartek 11 czerwca, zatem istnieje duża szansa, że dzieciaki będą odrabiać piątek w inny dzień i gdy rodzice wezmą sobie tego dnia urlop, wszyscy będą mogli skorzystać z długiego 4-dniowego weekendu. Ostatnim dniem szkoły będzie piątek 26 czerwca, po nim rozpoczną się wakacje. Do szkoły dzieci wrócą we wtorek 1 września 2020 r.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

fot. pixabay

Trwa gorączkowe poszukiwanie zeszytów, piórników, tornistrów. Czy zastanawialiście się jednak nad innym obszarem przygotowania dzieci do nowych wyzwań szkolnych? Przygotowanie umysłu jest równie ważne. Czy wiecie, że jeśli w ciągu kilku miesięcy nie powtarzamy informacji (jak np. tabliczka mnożenia), to będziemy mieli trudność w przypomnieniu sobie wyniku 7 x 8. Zobaczcie, jakie ćwiczenia pomogą usprawnić rozleniwiony wakacjami umysł. 

Szkolna gorączka, czyli jak się przygotować i nie zwariować?