Rodzące w Tychach mogą zbadać swój skład ciała

niedziela 11 sierpnia 2019
  • Badanie analizatorem składu ciała jest bezpłatne (fot. mat. pixabay)
    Badanie analizatorem składu ciała jest bezpłatne (fot. mat. pixabay)
Szpital Megrez w Tychach wprowadził badanie składu ciała kobiet tuż po porodzie. Pozwoli to świeżo upieczonym mamom uzyskać indywidualną poradę na temat diety w okresie połogu i karmienia piersią, jak również ułatwi powrót do formy.

Badanie analizatorem składu ciała jest bezpłatne i połączone z konsultacją z dyplomowaną dietetyczką. Mogą z niego skorzystać wszystkie kobiety, które zdecydują rodzić się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach.

Analiza ciała i indywidualna dieta

Badanie określa zawartość tkanki tłuszczowej, procent wody w organizmie, masę mięśniową, a nawet stopień otłuszczenia narządów. Jego wyniki będą niezbędne podczas konsultacji z dietetykiem. Dzięki analizie będzie można opracować indywidualną dietę w okresie połogu. Chodzi o to, by nie tylko zrzucać zbędne kilogramy, ale również stosować specjalną dietę, która będzie korzystnie wpływała na organizm dziecka karmionego piersią i pozwoli mamom uzupełnić utracone przy porodzie składniki odżywcze. Nieodpowiedni styl odżywienia i restrykcyjne metody odchudzania po porodzie mogą skutkować zaburzeniami laktacji i powodować poważne konsekwencje zdrowotne.

Z bezpłatnych badań i konsultacji pacjentki mogą korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 10.30 – 11.30 w gabinecie dietetyków.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez mieści się przy ul. Edukacji 102 w Tychach.

Kategoria: Wiadomości