Chusteczki Bambino wycofane – GIS ostrzega przed ich używaniem

piątek 16 sierpnia 2019
  • Dobrowolnie wycofano z rynku chusteczki spłukiwane toaletowe o zapachu brzoskiwni (fot. mat. GIS)
    Dobrowolnie wycofano z rynku chusteczki spłukiwane toaletowe o zapachu brzoskwini (fot. mat. GIS)
  • Dobrowolnie wycofano z rynku chusteczki spłukiwane toaletowe o zapachu gruszki (fot. mat. GIS)
    Dobrowolnie wycofano z rynku chusteczki spłukiwane toaletowe o zapachu gruszki (fot. mat. GIS)
Chusteczki nawilżane dobrowolnie zostały wycofane z rynku, ponieważ podczas testów jakości wykryto zaburzenia w układzie konserwującym, który może prowadzić do obecności bakterii. Osoby, które je posiadają mają możliwość zwrotu.

Producent marki Bambino firma Nivea poinformowała o dobrowolnym wycofaniu z rynku chusteczek spłukiwanych toaletowych Bambino Dzieciaki o zapachu gruszki i brzoskwini. Jest to środek zapobiegawczy, ponieważ podczas testów jakości wykryto, że układ konserwujący w tych partiach produkcyjnych nie spełnia wewnętrznych standardów jakości.

Dlaczego wycofane?

Zaburzenia w układzie konserwującym mogą prowadzić do obecności bakterii, które z kolei stwarzają ryzyko pojawienia się nieprzyjemnego zapachu produktu, podrażnień czy ewentualnych infekcji skóry. Informacja dotyczy produktów: chusteczki spłukiwane toaletowe Bambino Dzieciaki o zapachu gruszki nr 95828, EAN – kod kreskowy – 5900017071114 (partia nr 92355008 PD), o terminie przydatności 11/2021 oraz chusteczki spłukiwane toaletowe Bambino Dzieciaki o zapachu brzoskwini nr 95829, EAN – kod kreskowy 5900017071138 (partia nr 92345008 PD), o terminie przydatności 11/2021.

Nie używaj produktu i zwróć do sklepu

Konsumenci proszeni są o nieużywanie produktu i mają możliwość ich zwrotu do miejsca zakupy – nawet niepełnych opakowań, bez konieczności posiadania paragonu. Szczegóły znajdziecie na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Kategoria: Wiadomości