Posłuchaj Legendy Indyjskiej

wtorek 20 sierpnia 2019
  • Słuchowisko przeniesie nas do Indii (fot. mat. organizatora)
    Słuchowisko przeniesie nas do Indii (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
W najnowszym słuchowisku Bajkowej Zatoki legenda Henryka Sienkiewicza. Opowieść o pięknym kwiecie lotosu, który zamienia się w dziewczynę. Jak skończy się ta historia? Posłuchajcie.

Bajkowa Zatoka to projekt grupy przyjaciół – zawodowych aktorów i muzyków. Ich główny cel to uśmiech na twarzach wszystkich dzieci w Polsce. Słuchowiska to przygody i historie zarówno z klasycznych bajek, jak i „nowych” opowieści. Główni bohaterowie zmagają się z różnymi problemami, z których płynie pouczający morał.

Dlaczego słuchowiska?

W dobie komputerów, tabletów czy smartfonów słuchowiska pomagają w rozwijaniu wyobraźni. Dzięki nim dzieci uczą się koncentracji na słowach, jak również ćwiczą podzielność uwagi. Bajki czytane są prostym, ciekawym językiem. Lektorzy wyraźnie akcentują wyrazy i przekazują emocje za pomocą głosu.

Historia o pięknej dziewczynie

„Bądź błogosławiona. Legenda indyjska” to trochę bardziej wymagające słuchowisko. Henryk Sieniewicz w swojej opowieści przeniesie nas do Indii, gdzie piękny kwiat lotosu zamieni się w dziewczynę. Czy zlękniona świata, znajdzie swoje miejsce na ziemi? O tym przekonacie się słuchając Bajkowej Zatoki.

W wakacje na kanale YouTube co dwa tygodnie będą pojawiać się nowe słuchowiska. Bajkową Zatokę znajdziecie również na Fb.