Okulary dla dzieci z Afryki

wtorek 20 sierpnia 2019
  • Dla wielu pacjentów okulary są nieosiągalne (fot. mat. FB Okulary dla Afryki)
    Dla wielu pacjentów okulary są nieosiągalne (fot. mat. FB Okulary dla Afryki)
Macie w domu niepotrzebne okulary? Jeżeli tak, możecie oddać je dzieciom z Afryki. Na misji okuliści przekażą je potrzebującym. Na Śląsku zbiórka prowadzona jest w kilku miastach.

Akcja „Okulary dla Afryki” organizowana jest przez Fundację Okuliści dla Afryki. Jej głównym celem jest badanie wzroku dzieci w Afryce. Raz do roku Fundacja rusza z Mobilną Kliniką do miejsc, o których świat zdaje się nie pamiętać. Na misji okuliści przepisują przede wszystkim leki i okulary. Leki pozyskują z firm farmaceutycznych, a okulary ze zbiórek ogólnopolskich. Dla wielu pacjentów jest to dobro nieosiągalne. Dlatego warto pomóc i wesprzeć akcję.

Pomóc może każdy

Wystarczy oddać niepotrzebne okulary. Zbierane są okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych (korygujących astygmatyzm). Przyjmowane są również okulary przeciwsłoneczne. Ważne jest aby były w dobrym stanie. Szkła nie mogą być porysowane, a oprawa uszkodzona. Jeśli nie znamy mocy szkieł, po zakończeniu zbiórki zostanie ona sprawdzona.

Na Śląsku okulary można oddać m.in. w Bielsku-Białej (ul. Górska 19), Jaworznie (ul. Nowa 8), Dąbrowie Górniczej (ul. Królowej Jadwigi 21), Tychach (ul. Narcyzów 24) czy też w Katowicach (UM ul. Rynek 1). Listę punktów, w których prowadzona jest zbiórka znajdziecie na stronie Fundacji. Akcja potrwa do 30 września.

Kategoria: Wiadomości