Mądre kino dla najmłodszych

środa 21 sierpnia 2019
  • W żywieckim Kinie Janosik  dzieci będą mogły zobaczyć kultowe bajki (fot. mat. organizatora)
    W żywieckim Kinie Janosik dzieci będą mogły zobaczyć kultowe bajki (fot. mat. organizatora)
Chcesz pokazać swojemu dziecku fascynujący świat kina i mądrze wprowadzić je w przestrzeń filmowych opowieści? Jeśli ma 2, 3 lub 4 lata niekoniecznie będzie zachwycone pełnometrażową bajką, poprzedzoną długimi reklamami. Ciekawą propozycją są specjalne pokazy filmowe.

Najmłodszych kinomanów wraz z opiekunami na specjalne pokazy filmowe do Kina Janosik w Żywcu i Kina Bałtyk w Raciborzu zaprasza Instytucja Filmowa Silesia Film. Seanse z pewnością będą dobrym początkiem przygody z kinem.

Kultowe animacje

W żywieckim Kinie Janosik dla najmłodszych przygotowano cykl - Janosik Szkrabom (od 2. roku życia). Maluszki zobaczą na ekranie kultowe animacje ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, które z pewnością wzbudzą ciekawość i chęć powrotu do kina. Seanse odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16. Cena biletu to 5 zł.

Mądre i piękne bajki

Dla trochę starszych przygotowano spotkania w cyklu – Janosik Dzieciom z bajką rozsądną, mądrą i nie atakującą przemocą. Na ekranie będą gościć propozycje z uniwersalnym przesłaniem i wartościami, które mogą stać się tematem ciekawych i ważnych rozmów. Pokazy odbywają się regularnie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15. Cena biletów to 10 zł.

Filmowa edukacja

Na kinową edukację najmłodszych widzów stawia również raciborskie Kino Bałtyk. Filmowy „Bałtycki deser dla najmłodszych” to trzy krótkie animacje dostosowane do wieku dzieci już od 2. roku życia. Seanse odbywają się raz w miesiącu w niedzielę. Projekcja trwa około 30 minut, a cena biletu to 5 zł.

Więcej informacji oraz aktualny repertuar cykli dostępny jest na stronach Kina Janosik (ul. Jana III Sobieskiego 1) oraz Kina Bałtyk (ul. Ks. Józefa Londzina 13), a także na Filmowa.net. Bilety można zakupić w kasach kin oraz na Filmowa.net

Kategoria: Warsztaty