„Stoi na stacji lokomotywa” - przejażdżka kolejką wąskotorową

piątek 23 sierpnia 2019
  • Trasa ma długość 21 km i prowadzi z Bytomia do Miasteczka Śląskiego (fot. mat FB SGKW Bytom)
    Trasa ma długość 21 km i prowadzi z Bytomia do Miasteczka Śląskiego (fot. mat FB SGKW Bytom)
  • Przejażdżka odbywa się w otwartych, zadaszonych wagonikach (fot. mat FB SGKW Bytom)
    Przejażdżka odbywa się w otwartych, zadaszonych wagonikach (fot. mat FB SGKW Bytom)
  • Celem jest Zalew Nakło-Chechło (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
    Celem jest Zalew Nakło-Chechło (fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl)
Jechaliście już Górnośląską Kolejką Wąskotorową? To najstarsza nieprzerwanie czynna kolej wąskotorowa na świecie! Przejażdżka to atrakcja zarówno dla młodszych, jak i starszych. Wagoniki są otwarte i można bez przeszkód podziwiać widoki.

Trasa ma długość 21 km i prowadzi z Bytomia do Miasteczka Śląskiego nad jezioro Nakło-Chechło. Pociąg kursuje zazwyczaj 3 miesiące w roku (okres lata). Przejażdżka odbywa się w otwartych, zadaszonych wagonikach. Umożliwia to swobodne podziwianie widoków.

Rezerwat buków, Kopalnia Srebra lub jezioro

Kolejka zatrzymuje się na przystanku Sucha Góra, skąd możemy udać się na spacer do rezerwatu buków Segiet (Dolomity Sportowa Dolina) lub w Tarnowskich Górach w pobliżu zabytkowej Kopalni Srebra. Oczywiście największą atrakcją jest zalew Nakło-Chechło, który otaczają lasy. To doskonałe miejsce na letnie kąpiele czy też przejażdżki rowerowe. Bez problemu w podróż możemy zabrać rowery. W pociągu znajduje się specjalny wagon do ich przewozu (usługa bezpłatna). W przedziale zostawimy również wózki dziecięce.

Frajda dla małych i dużych

Wycieczka to jedna z ciekawszych atrakcji Górnego Ślaska. W bardzo przyjemny sposób można przemierzyć zielone regiony śląskich miast, a po drodze zobaczyć zabytki techniki m.in. Elektrownie Szombierki. Podróż z pewnością spodoba się małym miłośnikom kolejek. W dobie podróży samochodami taka przejażdżka to niezwykła atrakcja.

Jedzie pociąg z daleka....

Wąskotorówka wyrusza z Bytomia tuż obok dworca kolejowego. Dzięki temu w łatwy sposób dostaniemy się do miejsca pociągiem np. z Katowic. Ciuchcia wyrusza w trasę w weekendy o godz. 9 oraz 14.30, aby po 1 godz. i 10 min dotrzeć do celu. Z Miasteczka Śląskiego w kierunku Bytomia wyjeżdża o godz. 11.45 oraz o godz. 17.20. Cena biletów to 12 zł – normalny, 6 zł – ulgowy, 28 zł – rodzinny (2+2), dzieci do lat 4 bezpłatnie. Jeżeli jeszcze nie jechaliście wąskotorówką to macie czas do 8 września. Rozkład jazdy znajdziecie na stronie SGKW

Kategoria: Zwiedzanie