Morski świat na placu zabaw

poniedziałek 26 sierpnia 2019
  • Nowy plac zabaw nawiązuje do pobliskiego kąpieliska (fot. mat. UM Sosnowiec)
    Nowy plac zabaw nawiązuje do pobliskiego kąpieliska (fot. mat. UM Sosnowiec)
  • Wśród atrakcji są urządzenia do wspinaczki (fot. mat. Fb UM Sosnowiec)
    Wśród atrakcji są urządzenia do wspinaczki (fot. mat. Fb UM Sosnowiec)
  • Cały teren placu zabaw został ogrodzony (fot. mat. Fb UM Sosnowiec)
    Cały teren placu zabaw został ogrodzony (fot. mat. Fb UM Sosnowiec)
Otwarto nowy plac zabaw na Stawikach. Najmłodsi mogą bawić się na statku, pokonać urządzenia do wspinaczki lub pobujać się w ośmiornicy. Nie zapomniano o dzieciach z niepełnosprawnościami.

24 sierpnia oficjalnie otwarto nowy plac zabaw na sosnowieckich Stawikach. Inwestycja powstała w ramach modernizacji popularnego kąpieliska. Nowoczesne urządzenia trafiły do miasta bezpłatnie od firmy Hags (producenta urządzeń zabawowych), która niedawno uruchomiła swój zakład na terenie Sosnowca. Za montaż i urządzenie terenu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapłacił ponad 323 tysiące zł.

Zostań piratem lub kapitanem statku

Dzieci na placu zabaw znajdą okręty ze zjeżdżalniami, huśtawki, krokodyla oraz inne morskie zwierzęta, urządzenia do wspinaczki i piaskownicę, z której mogą korzystać dzieci z niepełnosprawnościami (np. siedzące na wózkach). Na terenie placu zabaw pojawiły się również nowe ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Cały teren placu zabaw został ogrodzony.

Kąpielisko Stawiki przy ul. Kresowej w Sosnowcu położone jest w otoczeniu Parku im. Leona Kruczkowskiego. Znajduje się tu również ścieżka edukacyjna na terenach leśnych (pomiędzy kompleksem piłkarskim a kąpieliskiem).

Kategoria: Wiadomości