Rodzinny spacer w Dolinie Białej Wisełki

środa 28 sierpnia 2019
  • Celem wyprawy są Kaskady Rodła (fot. mat.AgnieszkaMróz/SilesiaDzieci.pl)
    Celem wyprawy są Kaskady Rodła (fot. mat.AgnieszkaMróz/SilesiaDzieci.pl)
  • Trasa ma 2,5 km, prowadzi asfaltową drogą (fot. mat. AgnieszkaMróz/SilesiaDzieci.pl)
    Trasa ma 2,5 km, prowadzi asfaltową drogą (fot. mat. AgnieszkaMróz/SilesiaDzieci.pl)
  • Wędrówce towarzyszy szum potoku Biała Wisełka (fot. mat. AgnieszkaMróz/SilesiaDzieci.pl)
    Wędrówce towarzyszy szum potoku Biała Wisełka (fot. mat. AgnieszkaMróz/SilesiaDzieci.pl)
Wybieracie się w Beskidy i szukacie mało wymagających tras? Urokliwa Dolina Białej Wisełki idealnie sprawdzi się podczas rodzinnych spacerów z malutkimi dziećmi i wózkiem. Trasę bez problemu pokonamy również rowerem. Cel wyprawy Kaskady Rodła.

Dolina Białej Wisełki w Wiśle (Wisła Czarne) położona jest niedaleko Jeziora Czerniańskiego oraz historycznej Rezydencji Prezydentów RP. Trasa ma 2,5 km, prowadzi asfaltową drogą i jak na dolinę jest dosyć mocno nachylona.

Białe wodospady

Wędrówce towarzyszą piękne widoki oraz szum płynącej niewielkim strumykiem Białej Wisełki, która pokonuje malownicze kaskady. Spadając, krystalicznie czyta woda pieni się i przybiera biały kolor i stąd nazwa tego źródłowego potoku Wisły. Po drodze możemy zobaczyć wiele warstw skalnych, z których zbudowane jet pasmo Baraniej Góry. Dwa największe wodospady znajdują się w górnym odcinku i mają do 5 metrów wysokości. Niebieski szlak, który biegnie przez Dolinę prowadzi na Baranią Górę.

Wózkiem, rowerem lub pieszo

Samochód należy zostawić na płatnym parkingu przy wjeździe do Doliny (OSP Wisła Czarne, cena -6 zł). My wybraliśmy się na wycieczkę dosyć wcześnie i nie było problemu z miejscem. Trasę można pokonać wózkiem, rowerem lub pieszo. Nasz niespełna 3 latek szedł samodzielnie dosyć długo. Jednak jeżeli chcemy zobaczyć wyższe partie wodospadów jazda wózkiem nie będzie możliwa, droga jest usłana dużymi kamieniami. Na miejscu można skorzystać z przejażdżki bryczką, a zimą z kuligów. Wzdłuż trasy znajdują się ławki, na których można odpocząć.

Kategoria: Zwiedzanie