Gliwicka porodówka po gruntownym remoncie

środa 4 września 2019
  • Gliwicka porodówka to 5 jednoosobowych sal (fot. mat. UM Gliwice)
    Gliwicka porodówka to 5 jednoosobowych sal (fot. mat. UM Gliwice)
  • Na bloku znalazł się również inkubator noworodkowy (fot. mat. UM Gliwice)
    Na bloku znalazł się również inkubator noworodkowy (fot. mat. UM Gliwice)
  • Pacjentki do swojej dyspozycji mają komfortowe łóżka porodowe (fot. mat. UM Gliwice)
    Pacjentki do swojej dyspozycji mają komfortowe łóżka porodowe (fot. mat. UM Gliwice)
Teraz przyszłe mamy do swojej dyspozycji mają 5 jednoosobowych sal porodowych, klimatyzację, nowoczesne wanny z masażem. Zakupiono również inkubator do transportu noworodka z respiratorem. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 3 mln zł.

Zakończyła się ponad 4-miesięczna modernizacja bloku porodowego w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach. Teraz jest nowocześnie, bardziej komfortowo i intymnie. Przyszłe mamy będą mogły rodzić w wyremontowanych salach od poniedziałku 9 września.

Nowoczesna porodówka, sprzęt i aparatura medyczna

Porodówka to 5 jednoosobowych sal (każda z dostępem do łazienki), klimatyzacja, system monitorowania bezpieczeństwa oraz nowe instalacje wewnętrzne. Pacjentki do swojej dyspozycji mają komfortowe łóżka porodowe. Dwie sale zawierają wanny do porodów w wodzie. Na bloku znalazł się również inkubator noworodkowy, stanowisko resustacyjno-pielęgnacyjne dla noworodka oraz aparat USG. Wyremontowano także sanitariaty i pomieszczenia gospodarcze. Sale na położnictwie i patologii ciąży również są klimatyzowane.

Wyprawka na start

Maluszki, które rodzą się w Gliwicach otrzymają również specjalną wyprawkę. W zestawie znajduje się dwustronny kocyk z kolorowej bawełny i minky, elastyczny komin, który może chronić główkę lub szyję malucha, termoopakowanie na butelkę, pieluchy jednorazowe, grzechotka oraz poduszka.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Największa cześć prac (ponad 2,2 mln zł) została zrealizowana w ramach unijnego projektu ,,Poprawa jakości świadczonych usług medycznych w zakresie koordynowanej i kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach”. W ramach tego projektu dofinansowanie z Funduszy Europejskich stanowiło około 1,8 mln zł. Pozostałe koszty pokryło miasto Gliwice oraz Szpital.

Dni otwarte

Blok porodowy będzie czynny od 9 września. Zainteresowane osoby mogą to miejsce obejrzeć. Zaplanowano dni otwarte od 4 do 6 września w godz. 10-14. Wizytę należy potwierdzić pod numerem 32 231 90 49, mail: sekretariat@szwg.pl.

W zeszłym roku w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach (ul. Kościuszki 1) urodziło się ponad 2 tys. dzieci. W samych ostatnich dwóch miesiącach na świat przyszło blisko 400 maluchów.

Kategoria: Wiadomości