Pepco wycofuje popularną zabawkę

poniedziałek 9 września 2019
  • Zabawa z "glutkami" nadal cieszy się popularnością (fot. mat. pixabay)
    Zabawa z "glutkami" nadal cieszy się popularnością (fot. mat. pixabay)
Firma Pepco ze sprzedażny wycofuje slima - „Unicorn Poop”. Powodem jest nieprawidłowy skład produktu. Osoby, które zakupiły zabawkę mogą ją zwrócić bez okazywania paragonu i otrzymać zwrot pieniędzy.

Na swojej stronie internetowej Pepco informuje klientów o wycofaniu produktu „Unicorn Poop” o nr produkcyjnym 298857. Jest to plastyczna, rozciągliwa masa, z dodatkiem barwników i brokatu. W popularnej zabawce typu „slime” wykryto nieprawidłowości w składzie produktu. Zwrotu można dokonać w dowolnym sklepie Pepco, paragon nie jest wymagany. Informację znajdziecie na stronie sklepu

Glutki - bezpieczna zabawa?

Slime od dłuższego czasu robią furorę wśród dzieci. Filmiki, które pokazują, jak w domowym zaciszu stworzyć popularnego gluta mają miliony wyświetleń. To kreatywna zabawa, która pobudza wyobraźnię, stymuluje rozwój dotyku czy też ćwiczy koncentrację. Jednak jest „małe ale” - do ich wykonania często używa się kleju lub płynu do prania. ANSES, czyli Francuska Agencja ds. Bezpieczeństwa już rok temu uznała je za szkodliwe dla zdrowia. Po zabawie mogą pojawić się alergie, podrażnienia skóry. Jest na to sposób. Domowe, naturalne slime, które można stworzyć z mąki, oleju i wody. Takie przepisy bez problemu znajdziecie na stronach internetowych.

Kategoria: Wiadomości