Dzieci stworzą modele śląskich kamienic

czwartek 23 stycznia 2020
  • Uczestnicy warsztatów stworzą własne, miniaturowe wersje śląskich kamienic (fot. mat. organizatora)
    Uczestnicy warsztatów stworzą własne, miniaturowe wersje śląskich kamienic (fot. mat. organizatora)
  • Kolejkowo to atrakcja turystyczna dla osób w każdym wieku (fot. mat. organizatora)
    Kolejkowo to atrakcja turystyczna dla osób w każdym wieku (fot. mat. organizatora)
Ferie to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z modelarstwem. W Kolejkowie w Gliwicach dzieci spróbują swoich sił podczas kreatywnych warsztatów modelarskich i własnoręcznie wykonają modele śląskich kamienic.

Kolejkowo w Gliwicach cyklicznie organizuje manualne warsztaty, które uczą cierpliwości, precyzji i rozwijają kreatywne myślenie.

Projektuj, wycinaj i klej

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-12 lat i są prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Podczas godzinnej pracy uczestnicy projektują, wycinają i kleją własne wersje śląskich kamieniczek, a każda jest oryginalna i niepowtarzalna. Artyści zabierają swoje dzieła do domu, a w nagrodę kreatywnej pracy otrzymują Dyplom Modelarza. Wszystkie materiały dostarcza organizator. Po zakończonych zajęciach warto porównać autorskie projekty kamieniczek z ich miniaturowymi odpowiednikami na makiecie Kolejkowa. Po warsztatach można również skorzystać z kawiarni i placu zabaw.

Miniatury 365 dni w roku

Kolejkowo znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna, przy ul. Pszczyńskiej 315 w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie. Grupy zorganizowane powinny zgłosić rezerwację pod numerem tel. 880 006 001.

Kategoria: Warsztaty